szakszervezet;közszféra;MKKSZ;

- Sztrájk jöhet a közszférában

Harmincszázalékos béremelést követel a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ), amely végső esetben a sztrájk eszközéhez nyúl. 

"A sztrájktörvény indokolatlanul korlátozó, de nem tudja megakadályozni a munkabeszüntetést" - közölte az érdekképviseleti szervezet. Megjegyezték, az általuk képviselt munkavállalók körében az elmúlt nyolc évben egyáltalán nem történt fizetésemelés, sokak fizetése nominálisan csökkent. Közben "állami normává" vált a törvényes munkaidő semmibevétele, és a munkavállalók számára hátrányosan megváltoztak a munka világát szabályozó törvények is. A kormány július 1-től átlagosan 30 százalékkal növelni tervezi a járási hivatalok munkatársainak bérét. Az MKKSZ támogatja ezt, amennyiben az a létszám csökkentése nélkül valósul meg. Ám szerintük ezt a megoldást csak azért választotta a kormány, hogy ne kelljen a teljes magyar közigazgatás személyi állományának bérrendezését idén megvalósítania.

A 2017-es költségvetésben a honvédség számára biztosított 51 milliárd forint többletforrás egy részét a minisztérium a határőrizeti és a missziós feladokkal kapcsolatos eszközökre: gyakorló­ruhákra, sisakokra és golyóálló mellényekre költi - írta a Magyar Idők.