A '70-es években épült, de már lebontandó Klapka utcai háznak 1,46 százalékban az ÁEEK is a tulajdonosa, bár helyiségei nincsenek az épületben, így a központ a valóságban soha nem működött a Klapka utcában. Borszéki Gyula alpolgármester a Népszavának beszámolt arról, hogy az önkormányzat - ahogy ez másik kerületekben, településeken is megtörténik - az állami vagyonnak számító csekély tulajdonrész ingyenes átadását kezdeményezte. Azt kérte, a kerület javára mondjanak le az 1,46 százalékról, hogy egyebek mellett újabb önkormányzati lakások épülhessenek Angyalföldön.
Az állami intézmény azonban az építéshez szükséges tulajdonosi hozzájáruló nyilatkozatot egy másik jogüggyel kívánja összevonni, aminek ehhez a történethez semmi köze. A kerület vezetése szerint, ha az ÁEEK által szabott feltételt teljesíti az önkormányzat és végül ezért kapják meg ingyen a vagyonrészt az államtól, akkor a kormány határozatával egy színlelt jogügyletet hagyhat jóvá.
Kiderült, hogy a központ főigazgatója azzal a megdöbbentő indokkal utasította el a kerület átadásra vonatkozó kérését, hogy az építkezés "nem teljesen meríti ki a közérdekű funkciót", mert a házban szolgáltató helyiségek is lesznek. Az alpolgármester szerint meglepő felfogás nem azonosulni azzal az elvvel, hogy az önkormányzatok feladataik ellátása során helyi közügyekben járnak el, és közfeladatokat látnak el. Borszéki emlékeztetett, bérlakás gyakorlatilag csak a XIII. kerületben épül. Az állam intézménye azonban az újabb beruházást csaknem egy éve blokkolja. Az új szolgáltatóház megnyitására pedig várnak már a környék lakói, mert a lebontásra ítélt épületből korábban kiköltöztették az üzleteket.