Az MNB a következő hónapokban tovább folytathatja a megkezdett kamatvágásokat - hangsúlyozta az Equilor is. A magyar inflációs várakozások tovább csökkentek, a jelenlegi trendek alapján csak 2018 végére érhető el a 3 százalékos inflációs cél. Ha a júniusi inflációs jelentés nem tartalmaz majd árnövekedésre utaló jelzést, akkor az alapkamat radikálisabb mérséklése is elképzelhető rövid távon - vélik az Equilor elemzői.
Az inflációs kilátások a bejelentett áfacsökkentések miatt rövid távon még lejjebb tolódtak, ami feltehetően újabb muníciót ad az MNB-nek - írta közleményében a Budapest Alapkezelő.
A forint továbbra is a 310-315-ös tartományban mozog, a 15 bázispontos kamatcsökkentést már beárazták a befektetők. Az elemzők szerint az év végéig sávozó mozgás után a 318-as szintre gyengülhet a forint az euróval szemben.
A piacon a napokban olyan hír kapott lábra, hogy a Monetáris Tanács a forint gyengítése érdekében a várt 15 bázispontnál is nagyobb mértékben vághat, és ez lehetett az elmúlt napok forintgyengülése mögött az egyik ok - írta elemzésében a Takarékbank.
A vártnál nagyobb mértékű kamatvágás elmaradt. A londoni pénzügyi elemzők arra hívják fel a figyelmet, hogy míg a kamatdöntést követő jegybanki kommünikében a múlt hónapban még az szerepelt, hogy a kamatcsökkentések addig folytatódnak, amíg a monetáris kondíciók összhangba nem kerülnek az inflációs cél elérésével, a mostani kamatdöntésről kiadott közlemény viszont már úgy végződik, hogy az inflációs cél elérése az alapkamat további kismértékű csökkentése felé mutat. William Jackson, a Capital Economic elemzője szerint ez arra utaló jelzésnek tűnik, hogy a monetáris tanács esetleg már csak egy kisebb kamatcsökkentést tervez.