A zöldombudsman szerint a nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházások (Liget-projekt, és a Ludovika Campuson a Nemzeti Közszolgálati Egyetem építése) engedélyezésének napi gyakorlata igazolja a szabályozással kapcsolatban korábban megfogalmazott természetvédelmi aggályokat. "Az Alaptörvény ugyan a természet védelmét jelentősen felértékeli, kimondva, hogy a természeti erőforrások védelme, fenntartása és megőrzése az állam és mindenki kötelezettsége, de a jog alacsonyabb szintjén olyan változásokra került sor, amelyek előidézik a természeti értékek jóvátehetetlen elpusztításának kockázatát" - írja. A tiltakozó mozgalmakról úgy gondolja, mivel a fellebbezés alapintézménye a valóságban nemigen működik, így a civil szervezeteknek nem maradt más lehetősége, mint hogy a végrehajtást polgári engedetlenségi akciókkal késleltessék. Ezzel lehetőséget adva a fellebbezőknek, hogy élhessenek ezen jogukkal.
Szabó ennek megoldására párbeszédet sürget a hatóságok, a beruházók és a társadalmi szervezetek között. Szükség esetén hajlandó közvetítő szerepet is vállalni. Emellett a konfliktusok eszkalálódásának elkerülése, a szakmai és társadalmi szempontból egyaránt megnyugtató eljárásrend kidolgozása érdekében javasolja a jogi szabályozás újragondolását.
Az ombudsman véleményét Erőss Gábor, a PM helyi képviselője is üdvözölte, aki blogján számolt be arról, hogy bejelentést tett a fakivágás terve miatt a rendőrségen. A képviselő emellett szeretné elérni azt is, hogy az Orczy-kert átépítési tervei nyilvánosságra kerüljenek.