Heim Péter hangsúlyozta: sosem látta ezelőtt T. Viktor Andrást, a Bunge Zrt. nevét is csak a sajtóból ismeri. Ő a Századvég Gazdaságkutató Zrt.-nek tulajdonosi képviselője, az igazgatóság elnöke, vezérigazgatói pozíciójáról már 2011-ben lemondott.
Az ügyészség vádja azt tartalmazza, T. Viktor András a kutatás-fejlesztéssel és innovációval foglalkozó cégének vállalati rendezvényén arról beszélgetett az étolajgyártó cég lobbistájával, hogy akár kétmilliárd forintos vissza nem térő támogatáshoz is tud jutni az, aki a kormány stratégiai partnere. T. Viktor András közlése szerint ezt elmondta a perben tanúként szereplő lobbistának, aki ekkor azt tudakolta, hogyan lehet ilyen megállapodást kötni. A vádlott azt válaszolta, nem tud erről semmi pontosat, de a sajtóban azt olvasta: "ezek a stratégiai megállapodások valamilyen formában kötődnek a Századvéghez". Amikor a tanú visszakérdezett, hogy "ki ott a megmondóember", erre válaszul jelölte meg Heim Pétert.
Heim Péter ugyanakkor a per keddi tárgyalásán tanúkénti meghallgatásán azt mondta, nem tudja pontosan, mely cégek kötöttek stratégiai megállapodást a kormánnyal, és arról sem tud, hogy egy ilyen megállapodás kötésének milyen feltételei vannak.
A tárgyaláson ismertették Heim Péter nyomozati szakban tett tanúvallomását is, amelyben a vád szerinti ajánlatról azt mondta: "ő biztosan nem tett ilyen kijelentést, normális ember ilyeneket nem beszél".
Az ügyész kérdésére arról is beszélt: az ügyről a sajtóból értesült, nem foglalkozott vele, az élete jelentős részét nem Magyarországon tölti, a legutóbb 2014-ben járt az Egyesült Államokban.
A vesztegetéssel állítva elkövetett befolyással üzérkedés miatt megvádolt T. Viktor András Heim Péter előtt is megismételte korábbi vallomását, miszerint sosem találkozott a Századvég Gazdaságkutató igazgatóságának elnökével és nem akarta ilyen ügybe belekeverni.
A hétfőn kezdődött büntetőper májusban iratok ismertetésével, majd további tanúmeghallgatásokkal folytatódik.