Fidesz;offshore;Kerényi János;

- Újabb fideszes offshore-lovag akadt horogra

Ismert offshore-helyszíneken - Belize-ben, a Seychelle-szigeteken és Cipruson - bejegyzett vállalatok a tulajdonostársak Kerényi János fideszes képviselő feleségének és fiának több cégében is – írja az Index. A lap kiemeli: Orbán Viktor kérésére Varga elrendelte a magyarországi offshore-szálak azonnali, egyenkénti kivizsgálását, ezzel az adóhatóságnál és a rendőrségnél is szakértői munkacsoport foglalkozik.

Az Együtt szerint miközben a Fidesz ellenzékből az offshore-lovagok elleni harcot tette meg gyűlöletkampánya fő témájának, sorra kerülnek elő lelkesen offshore-ozó fideszesek. A Fidesz csak akkor van az offshore ellen, ha politikai ellenfelei csinálják - írta az ellenzéki párt, amely követeli Kerényi Jánostól, hogy a nyilvánosság előtt számoljon el a vagyonával, és adjon választ: adóelkerülésre használták-e családjával az offshore-cégeket, illetve, családja offshore-birodalmának volt-e köze a korábban lebukott Horváth Zsolt szintén kecskeméti volt fideszes képviselő offshore cégeihez. Ha bebizonyosodik, az adóelkerülés, Kerényinek le kell mondania - véli az Együtt. A Fidesz-frakció egyelőre nem ítélkezik - mint tette például Boldvai Lászlónál, akit azonnal lemondásra szólítottak fel -, várják Kerényi nyilatkozatát a sajtóhírekről.

Az LMP politikai vitanapot kezdeményez az offshore-ellenes fellépéshez szükséges lépésekről - jelentette be Schiffer András, az LMP társelnök-frakcióvezetője. Az LMP álláspontja világos, nem lehet tűrni, hogy állami, önkormányzati cégek bármilyen szerződést kössenek offshore-lovagokkal, és nem tölthet be állami, önkormányzati pozíciót az, akinek ilyen érdekeltsége van - mondta. Kerényiről szólva Schiffer meglepőnek tartotta, hogy a politikus feleségének vendéglátással foglalkozó soltvadkerti cégébe "a kies Belize-ből került oda befektető".

A legutóbbi Heti Válasz számos Fideszhez, valamint a szocialistákhoz köthető személyt hozott hírbe, köztük Veres Jánost. A szocialisták szabolcsi elnöke közleményben utasította vissza, hogy lennének offshore-kapcsolódásai.

Az Erzsébet-utalvány mellett a SZÉP-kártya is áldozatául eshet a cafeteria-rendszer kilátásba helyezett átalakításának – lapunk információi szerint erre a jelenleg is készülő, 2017. évre várható adótörvény-tervezetből lehet következtetni. A kormány erről nem egyeztetett a szakszervezetekkel, a munkáltatók részéről pedig borítékolható a felháborodás.