Balog Zoltán;béremelés;

Balog Zoltán itt egy szentendrei kiállítás megnyitóján -   MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

- A jó Balog miniszter gondoskodna rólunk

Ma az Emmi vezetőjére került a sor, hogy - ahogy két napja Kósa Lajos, tegnap pedig Rétvári Bence -  reggel "bejárja" az állami médiát. Míg kormányzópárti társai a vasárnapi zár, illetve a pedagógussztrájk kapcsán erősítettek rá a kommunikációra, Balog Zoltánnak jó dolga volt, ő a mézesmadzagot húzogathatta. 

Az emberminiszter először az "M1 aktuális" csatornán beszélt, a következőket tudhattuk meg: 

- A Nemzetgazdasági Minisztériummal (NGM) még tartanak a tárgyalások az egészségügyben dolgozók többlépcsős béremelésről, de az emberi erőforrások minisztere azt szeretné, ha már 2016-ban elkezdődne a folyamat, amely aztán 2017-ben és 2018-ban folytatódhatna, és talán egy negyedik lépcsőt is hozzá tudnak tenni, ahogy korábban a tanárok négylépcsős béremelésénél..

- A költségvetésben most van egy olyan többlet, amelyet béremelésre szeretnének fordítani.

- A miniszter  felkérte Ónodi Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkárt, hogy az ágazat szereplőivel - köztük az orvosi kamarával, a kórházszövetséggel és a szakszervezetekkel - üljön le tárgyalni arról, milyen ütemben és mértékben valósulhat meg a tervezett többlépcsős béremelés az ágazatban.

- Az Emmit  érintően csak az egészségügyre több száz milliárd forint forrás jut. A köznevelésre is százmilliárd forint feletti összeget vonnak be, de emellett a szociális és kulturális ágazatban is szeretnének béremelést.

Már eddig is szuper! De Balog Zoltán mindezt még meg is fejelte a Kossuth rádióban, és csak reménykedni tudunk, hogy a polgároknak volt eszük, és idejében átkapcsoltak az állami tévéről az állami rádióra, így nem maradtak le erről:

- A jövő héten kezdik a tárgyalásokat, és a tervek szerint júniusra már pontosan lehet majd tudni, mely területeken mekkora és milyen ütemezésű lesz az emelés. Ha már idén is lesz, akkor ahhoz módosítani kell az idei költségvetést.

- A rezidenseknél és a fiatal szakorvosoknál - akik vállalják, hogy az állami egészségügyben dolgoznak - rendben vannak a bérek, most az a cél, hogy az idősebb orvosok bérét felzárkóztassák erre a szintre. Az ápolóknál 3-4 éves bérfelzárkóztatási programot szeretnének, és a szociális dolgozóknál is emelni kell a fizetéseket.

Az MTI fotósa, Mohai Balázs örökítette meg, ahogy mára virradóra a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. munkatársa megtisztították öreg, ám a mai napi pompás küllemű Lánchidat, és a Váralagutat.