Az Együtt kanadai mintára adminisztrációs plafont vezetne be. Ezt úgy oldanának meg, hogy csak akkor legyen előírható tetszőleges új bürokratikus teher a vállalkozásoknak, ha ezzel párhuzamosan ugyanannyi munkaórányi tehercsökkenést ír elő a kormány. Emellett köteles lenne kormány előzetes hatásvizsgálattal megbecsülni, hogy adott iparágakban egy vállalkozásra vagy egy munkavállalóra mekkora teher hárulna egy új szabállyal.
Pápa Levente arról is beszélt, hogy a jelenlegi rendkívül nagy készpénzforgalmat át kellene terelni az elekrtonikus fizetési megoldásokra. A magas készpénz forgalom ugyanis kizárólag a Magyar Nemzeti Banknak előnyös. Ráadásul a feketegazdaságot is ösztönzi a követhetetlen pénzmozgás. Az elektronikus fizetés elterjedésével fehéredhetne a gazdaság - tette hozzá az Együtt alelnöke. Támogatni kellene a kisboltokban, a kisebb forgalmú üzletekben az elektronikus fizetéshez szükséges terminálok telepítését. Pápa Levente becslése szerint ez 3 milliárd forintot igényelne és 30 ezer ilyen berendezést lehetne kihelyezni az üzletekbe.
Emellett újragondolásra ajánlotta az áfás számlázás rendszerét is. A bankkártyás, illetve átutalásos fizetés mellett a kkv-knek a forgalmának 5 százalékánál elfogadható legyen a nyugta. Nyugat-európai példákra hivatkozva elmondta, bizonyos értékhatár alatt a készpénzes áfás számlát meg kellene szüntetni. Kis összegnél az unió mentességet adhat az áfás számla kötelezettség alól. A közösségi közlekedés esetében is el lehetne tekinteni az áfás számlától.