kézilabda;MVM-Veszprém;EHF-kupa;Dunaújvárosi Kohász KA;

Veszprémben bizonyosan pokoli hangulat lenne FOTÓ: MOLNÁR ÁDÁM

- Veszprémi Újváros?

Az európai szövetség tegnapi sorsolásán kiderült, hogy a Dunaújvárosi Kohász KA női kézilabdacsapata idegenben kezdi meg a német TuS Metzingen elleni EHF-kupa-döntős párharcot. Ez tulajdonképpen jó hír, még akkor is, ha tudjuk, a visszavágó sem hazai környezetben lesz.

Ahogy arról már beszámoltunk, az újvárosi csarnok nem felel meg az elvárásoknak (dán Randers játékosai nem voltak hajlandóak az öltözőben zuhanyozni a múlt vasárnapi meccs után…), ezért a 13 esztendő után ismét nemzetközi kupadöntőt vívó lányoknak albérlet után kellett nézniük. „Tudomásul kell vennünk, hogy olyan színvonalú körülményeket kell teremtenünk, amelyek egy európai kupadöntőhöz illenek” - mondta Szemenyei István ügyvezető. Hozzátette: a dunaújvárosi jégcsarnok szintén nem alkalmas, az átalakítása óriási összegeket emésztene fel, ráadásul nem is szerepel jelenleg az EHF-nél nyilvántartott csarnokok között.

A DKKA három lehetséges helyszínt is megjelölt: a Veszprém Arénát, a fővárosi Syma-csarnokot, illetve a Dabasi Sportcsarnokot, ahol a Fradi női együttese is szerepelt. Az MVM Veszprém férfi kézilabdacsapatát működtető részvénytársaság közleményben tudatta: szívesen nyújt segítséget a Dunaújvárosnak abban, hogy méltó körülmények között vívhassa meg a nemzetközi kupadöntő hazai mérkőzését, ezért felajánlja a Kohásznak a Veszprém Aréna használatát. Emellett a dunaújvárosi szurkolók számára félárú jegyeket biztosítanának. Az MVM Veszprém – egyébként Európában is legendás szurkolótáborát – arra fogjuk kérni, hogy töltsük meg a csarnokot – úgy, mint szoktuk, és buzdítsuk a dunaújvárosi lányokat úgy, mintha saját csapatunknak szurkolnánk. Azt pedig már igen sokan tudják, hogy az felér egy fél győzelemmel” – olvasható a bakonyi klub közleményében.

Lemondott a Játékszín vezetéséről Németh Kristóf ügyvezető igazgató. Mint az MTI-nek elmondta, tulajdonostársaival eltérő módon képzelte el a magánszínház működését. A Játékszín 2012-től működik magánszínházként. Az akkor végelszámolás alatt lévő, száz százalékos állami tulajdonban lévő Játékszín Nonprofit Kft.-t négy magánszemély vette meg a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-től 3,1 millió forintért.