A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) etikai bizottságának elnöke hozzátette: azért nem osztotta meg saját véleményét az ügyben, mert nem akarja, hogy emiatt az etikai bizottságot érjék támadások. Az Origónak nyilatkozó Haraszti Miklós, sajtószabadság-védő szerint Ilan Mor lépése egyszerre emberi és diplomáciai jelzés, ami a sajtószabadságon semmilyen csorbát nem ejt, mert a követség saját példányának előfizetését mondta le.
Mint közöltük, Izrael magyarországi nagykövete Petán Péternek, a lap főszerkesztőjének, Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszternek, Karas Mónikának, a Médiatanács elnökének és Széles Gábornak, a Magyar hírlap tulajdonosának április 4-én küldött tiltakozó levelet, amit a Szombat című lap hozott nyilvánosságra. Ebben Ilan Mor közölte: tűrhetetlen, hogy Bayer sorozata gondosan kimunkált történelem-tisztogató megjegyzéseket tartalmaz, a lap olvasóinak alternatív történelmet” mutat be, amely a Holokauszt, a SOÁ igaz történetének eltorzításához vezet. Tűrhetetlen az a világos tény, hogy ezek az írások nyíltan antiszemita nézeteket népszerűsítenek, valamint a zsidó nép és Izrael Állam ellen bujtogatnak. Ezért, az izraeli nagykövetség lemondja a Magyar Hírlap előfizetését.
Mint emlékezetes, 2009 elején Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnök hirdetett bojkottot Széles Gábor lapja ellen, miután az újságban megjelent a Betelt a pohár című írás. Ebben a szerző azt írta, hogy a közelmúltban több bűncselekményt romák követtek el - őket gyilkos állatnak nevezte. Az akkori kormányfő az illetékes vagyonkezelő szervezeten keresztül arra is utasította az állami vállalatokat, hogy szüntessék be a fizetett hirdetések és a reklámok megjelentetését a Magyar Hírlapban.