David Cameron;offshore-botrány;

- Terebélyesedik az offshore-botrány

Közzétette vasárnap a Downing Street David Cameron részletes adóbevallásait. A brit kormányfő azt követően került bajba, hogy a Panama iratokból kiderült, 2010-ig neki is volt részesedése édesapja offshore cégében.

A botrány súlyosan megtépázta népszerűségét és megingatta a miniszterelnök pozícióit is, vélhetően az euroszkeptikus erőknek kedvez az uniós tagság kérdésében rendezendő népszavazáson. Cameron mindent megtesz a helyzet tisztázásáért és vállalja a felelősséget. A kormányzó Konzervatív Párt tavaszi kongresszusán kijelentette: egyedül ő hibáztatható az ügy kipattanása utáni kommunikációs zavarokért, nem a Downing Street. Itt ígérte meg azt is, hogy a teljes átláthatóságért évekre visszamenőleg nyilvánosságra hozza adóbevallásainak az offshore-ügyre vonatkozó részleteit. Szombaton több százan tüntettek a Downing Street előtt, a kormányfő menesztését követelve.

Tegnap újabb nagybankra vetett árnyékot a botrány, a francia hatóságok házkutatást tartottak a Société Générale irodáiban. A Le Monde szerint a Société Générale a negyedik bank a HSBC, az UBS és a Crédit Suisse után, amely a leggyakrabban vette igénybe ügyfelei számára a Mossack Fonseca panamai ügyvédi iroda szolgáltatásait.

A B-tervet hajtották végre a március 22-én Brüsszelben robbantó terroristák, az eredeti célpont Párizs volt, derült ki a belga főügyészség vasárnapi közleményéből.