lopás;gmail;jelszavak;

Illusztráció/Thinkstock

- Magyar gmail-es jelszavakat loptak, ellenőrizze a sajátját!

Egy észt fájlmegosztóra került ki nemrég tizenötezer magyar gmail fiók felhasználóneve és jelszava. Azóta az is kiderült, hogy a Budapest Sportiroda (BSI) rendszerébe törtek be még februárban és a futóversenyek regisztrációjához használt címek kerültek ki most a világinternetre- írja a Nyugat.hu.

Az ügy pozitívuma, - így a portál -, hogy a BSI nem kötött bankkártya-információkat az általuk tárolt emailcímekhez, bár a kockázat még így is nagy, mert hét felhasználóból egy mindenhol ugyanazt a jelszót használja.

Itt ellenőrizheti, hogy az önét is ellopták-e.

Fontosak az "erős" jelszavak
Még mindig jellemző, hogy a felhasználók ugyanazt a jelszót több felületen használják, ez pedig az "e-mail fiókok kompromittálódását" eredményezheti - közölte a  Nemzeti Kibervédelmi Intézet. A biztonságtudatos szemlélet fontosságát hangsúlyozva arra hívták fel a figyelmet, hogy minél hosszabb a jelszó, annál biztonságosabb. A jelszó legalább nyolc, de inkább tíz karakterből álljon, és jó, ha nagybetűt, kisbetűt, számot, speciális karaktert (például írásjelet, ékezetes betűt) is tartalmaz. Nem ajánlott felhasználónevet, valódi nevet, cégnevet vagy személyes adatot használni. Hatékony módszer lehet hosszabb szöveget (jelmondatot) választani jelszónak, ez esetben azonban kerülendők például a népszerű idézetek. Emellett az NKI minden fiókhoz egyedi jelszó alkalmazását ajánlja, valamint azt, hogy ahol lehetséges, állítsák be a mobilos megerősítést a felhasználók.

A Budaörsi Járásbíróság zár alá vételt rendelt el az ingatlanok egy részére Galambos Lajos és társai ügyében. Gyimesi Kinga, a Budapest Környéki Törvényszék sajtótitkára közleményében tudatta, hogy a Budaörsi Járásbíróságon zár alá vétel elrendelése miatt indult nyomozási bírói eljárás G. L. és társai ellen. A Budaörsi Járási Ügyészség a gyanúsított ingatlanának zár alá vételét indítványozta vagyonelkobzás és pénzbírság biztosítása érdekében.