fenyegetés;Iszlám Állam;Bakondi;

Belgium a terrortámadás után - Fotó: Adam Berry/Getty Images

- A kormány komolyan veszi az Iszlám Állam fenyegetését

A kormány komolyan veszi az Iszlám Állam Magyarországra vonatkozó fenyegetéséről szóló információt - ezt a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója közölte budapesti sajtótájékoztatóján.

Az Iszlám Állam weboldalán, ahol rendszeresen jelennek meg fenyegetések, két közleményt is közzétettek: az egyikben az Egyesült Államokat fenyegették meg, a másikban pedig Európát, nevesítve benne Magyarországot is - mondta Bakondi György. A főtanácsadó hangsúlyozta, hogy a magyar kormány komolyan veszi, elemzi, értékeli ezt az információt, csakúgy, mint a belbiztonságot érintő összes fontos adatot. Jelezte továbbá, hogy péntekre ötpárti egyeztetést hívott össze Pintér Sándor belügyminiszter a terrorellenes akciótervről. Bakondi György ezzel kapcsolatosan arra kérte az ellenzéki pártokat, hogy a napi politikától eltávolodva támogassák a magyar emberek biztonságára irányuló fontos lépéseket.(MTI)

A washingtontimes.com írta meg, hogy üzent az Iszlám Állam, miszerint a brüsszeli terrortámadás "csak a kezdet," több célpontjuk is van Európában és az Egyesült Államokban. "Ma Brüsszel, holnap talán Portugália és Magyarország" - írták. Szakértők szerint egyébként a két ország megnevezése nem konkrét cél jelzése, hanem annyit jelent, hogy bárhol lecsaphatnak.

Az Iszlám Állam uralma alatt élni maga a pokol - erről már az Euronews tudósít.

Az Iszlám Állam kemény módszerekkel bánt mindannyiunkkal. Brutálisak voltak. Kötelezővé tették a szakállat, tiltották a dohányzást és megkövetelték a hosszú ruházatot, amit ők is viseltek. Ránk erőltették az életformájukat, aminek része a rasszista megkülönböztetés. Minden értelemben terroristák – mondta egy férfi.

Azok, akik ellenkezni mertek, a kivégzést kockáztatták az elmenekült lakosok szerint. Senki nem érezhette magát biztonságban egykori otthonaikban, még azt is megszabták, hogy miben kell hinni- mesélte egy asszony.

A legtöbb időt otthon töltöttük. Alig mertünk beszélni. Minden apróságot befolyásoltak az életben. A nők számára kötelezővé tették a teljes arc elfedését, a férfiaknak szakállat és hosszú ruhát kellett viselni, pont úgy, ahogy ők. Még abba is beleszóltak, ha az embernek otthon, a saját családján belül akadt problémája – magyarázta egy otthonából elmenekült nő.

Kilenc vádlottat felfüggesztett szabadságvesztésre, hatot pénzbüntetésre ítélt a labdarúgó REAC-mérkőzések fogadási csalási ügyében az első fokon eljáró Pesti Központi Kerületi Bíróság szerdán. Keviczki István bíró az ítélethirdetés során elmondta, hogy az elsőrendű vádlott K. Zoltán és a másodrendű L. Mátyás egyaránt egy év fogházbüntetést kapott, két év próbaidőre felfüggesztve. Harmadrendű vádlottként S. Balázst két év szabadságvesztés ítélték, három évre felfüggesztve.