Németország;brüsszeli robbantások;

- Brüsszeli merényletek - Nem vittek előre a németországi letartóztatások

Nem találtak a brüsszeli robbantásokkal összefüggésben Németországban őrizetbe vett két ember ügyében arra utaló jeleket, hogy bármi közük lenne a merényletekhez.

Hétvégi német sajtójelentések szerint a súlyos államellenes bűncselekmények ügyében illetékes szövetségi legfőbb ügyészség felügyelete alatt folytatott nyomozás során egyelőre nem találtak kapcsolatot a Düsseldorfban csütörtökön és a Giessenben szerdán őrizetbe vett férfi és a brüsszeli merénylők, vagy azok környezete között.

Giessenben egy 28 éves marokkói férfit vettek őrizetbe. Mobiltelefonján találtak két gyanús üzenetet, amelyekről kiderült, hogy semmi közük a merénylethez. Az egyik sms tartalmaz egy nevet, amely hasonlít az egyik öngyilkos merénylő, Khalid el-Bakraoui nevére, valójában egy másik személyről van szó. A másik sms három perccel azelőtt érkezett az illető készülékére, hogy Khalid el-Bakraoui felrobbantotta magát, és csak a 'fin' szócskát tartalmazza. Ez azonban nem a 'vége' jelentésű francia szót jelöli, hanem a 'hol' jelentésű arab szót latin betűkkel írva.

Nem találtak a brüsszeli merényletek ügyéhez vezető szálakat a Düsseldorfban őrizetbe vett férfi esetében sem. Az illetőről a Der Spiegel című hírmagazin azt írta, hogy a török hatóságok tavaly nyáron feltartóztatták a szíriai határvidéken, és visszatoloncolták Amszterdamba, ahonnan az országba érkezett. Ugyanazzal a repülőgéppel szállították vissza, mint Khalid el-Bakraouit. A török hatóságok azzal gyanúsították őket, hogy az iszlamisták oldalán részt vesznek vagy részt akarnak venni a szíriai polgárháborúban.

Olaszországba vezető új tengeri útvonalat alakítottak ki embercsempészek a Törökországból az EU-ba készülő és a Görögországban rekedt menekültek számára - írta a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) című német vasárnapi újság.