terrorizmus;Belgium;titkosszolgálatok;minisztelnök-helyettes;

- A belga miniszterelnök-helyettes az ATV-ben (videó)

Részvét és értetlenség Európában – részvét a brüsszeli vérfürdő áldozatai és hozzátartozóik és a megtámadott belga főváros iránt, értetlenség a belga hatóságok sorozatosnak tűnő hibáival szemben – mint ismert, a molenbeeki iszlamista sejt gyakorlatilag a belga hatóságok orra előtt készítette elő az újabb tömeggyilkos támadást. Az ATV Szabad szemmelben Alexander De Croo belga miniszterelnök-helyettes nyilatkozott a merénylet utáni helyzetről.

Olyan új helyzettel van dolgunk, amely kihívást jelent minden európai ország számára – mondta Alexander De Croo belga miniszterelnök-helyettes az ATV Szabad szemmel című műsorának adott interjújában. De Croo szerint Európa egyelőre nem tud mit kezdeni a ténnyel, hogy másod- és harmadgenerációs bevándorlók, akik – bár szüleik vagy nagyszüleik bevándorlók voltak – Európában születtek és szocializálódtak, fogékonyak a radikális eszmékre.

Európának meg kell találnia annak okát, hogy olyan emberek, akik egész életükben Európában éltek, miért fogékonyak a szélsőséges propagandára.

A problémákat nem lehet nemzetállami szinten megoldani, csak európai szinten – tette hozzá a belga miniszterelnök-helyettes. Szerinte az európai integráció elmélyítése orvosolhatja az európai országok jelenlegi problémáit. Arra a kérdésre, hogy egy közös európai titkosszolgálat létrehozása segíthetne-e megelőzni a jövőben a párizsihoz és brüsszelihez hasonló tragédiákat, Alexander De Croo igennel felelt.

Európa egyik legfontosabb problémája szerinte épp az Iszlám Állam szíriai és iraki meggyengüléséből adódik – pontosabban abból, hogy ennek következtében a terrorszervezet tevékenysége, fő hadszíntere átkerül Európába. Európának ezekre a kihívásokra a határok megszüntetésével és még nagyobb integrációval kell válaszolnia – tette hozzá.

A teljes cikket és a videót itt találja!

A teljesen sötétbe boruló Szent Péter bazilikában kezdődik a virrasztás nagyszombat este, amelyen Ferenc pápa tizenkét olaszt és külföldit keresztel meg. Nagypéntek este az egyházfő pénzt küldött a római utcákon élő hajléktalanoknak.