A vizsgálat tanúsága szerint a választópolgárok 94 százaléka támogatná, hogy fokozottabban ellenőrizze a rendőrség a Magyarországra érkező külföldieket, 91 százalék pedig egyetértene azzal, ha veszélyhelyzetben nőne a rendőrség hatásköre. A lakosság 75 százaléka helyeselné, ha a hatóságok több adathoz férhetnének hozzá a terrorkockázat csökkentésének érdekében, 72 százalék több költségvetési forrást adna a terrorelhárításnak, emellett 61 százalék támogatja terrorveszély esetén a rendőrség mellett a hadsereg bevetését. Az eredmények alapján a lakosság 59 százaléka a terrorfenyegetettség miatt azzal az alaptörvény-módosítással is egyetértene, amely alapján a kormány terrortámadás esetén hatvannapos terrorveszély helyzetet hirdethetne - közölték.
A keddi brüsszeli terrortámadásról a lakosság 99 százalék hallott. A válaszadók 75 százalék szerint az Európai Uniót és vezetőit is felelősség terheli, amiért újabb terrortámadás érte Európát - áll a közleményben. A brüsszeli események tükrében a válaszadók 51 százaléka úgy érezte, hogy nőtt Magyarország terrorfenyegetettsége, 45 százaléka szerint nem változott. A szerdán és csütörtökön, 800 válaszadó részvételével felvett kutatás szerint a lakosság 89 százalék úgy tartja, hogy az illegális bevándorlók megjelenése potenciálisan növeli a terrorizmus veszélyét. A válaszadók 10 százaléka nem értett egyet ezzel.
A felmérést készítő Századvégről tudni érdemes, hogy a céget a 2010-es választások előtt hoztak létre, ahol olyan személyek fordulnak meg, mint Giró-Szász András volt kormányszóvivő, Lantos Csaba, a Heti Válasz volt tulajdonosa, Szalay-Bobrovniczky Kristóf, a Heti Válasz volt lapigazgatója, vagy éppen Habony Árpád, a Fidesz kommunikációs guruja. És amely cégről Mellár Tamás korábbi kutatási igazgató azt mondta, hogy „az egész műhely csak egy pénzmosoda.”