Bugár pártjában feszültséget keltett a Ficoval és a nacionalista SNS-el való szövetség, az országos tanácsi ülésen az is véglegessé vált, hogy Simon Zsolt alelnök távozik a pártból. Korábban Bugár azt nyilatkozta, hogy Simon az egyetlen elnökségi tag, aki kilép a pártból, de szlovák sajtóértesülések szerint Frantisek Ondruska is hasonló lépésre készül. A pozsonyi ülésén az 50 tanácstagból 44 volt jelen, közülük 40 a koalíció mellett voksolt, 3 ellene, egy pedig tartózkodott. Simon és Ondruska egyaránt úgy vélik, hogy ezzel a koalícióval a Híd-Most saját halálos ítéletét írta alá. Ondruska úgy fogalmazott „Legjobb tudásom és lelkiismeretem szerint szavaztam. Lelkiismeretem nem engedi, hogy a párt megszüntetésében segédkezzem". Az ellenzők véleménye szerint a Most-Híd egy ilyen koalíciót nagyon nehezen fog tudni megmagyarázni választóinak és úgy gondolják, hogy a legnagyobb probléma az, hogy a párt valószínűleg semmit sem lesz képes elérni a kormányban.
Bugár Béla viszont azt hangsúlyozta, hogy a „puding próbája az evés”. A magyar politikus emlékeztetett, hogy jobboldali kormányt nem lehetett alakítani, az előrehozott választás pedig csak az ország instabilitásához és a szélsőséges, populista erők további erősödéséhez vezetne. Bugár azt is elmondta, hogy követeléseik 90 százalékát sikerült a koalíciós tárgyalások alkalmával elfogadtatni és azt is kiemelte, hogy az Andrej Danko vezette Szlovák Nemzeti Párt már nem azonos a Jan Slota vezette SNS-el.
A kormányprogram prioritásai alapján úgy tűnik, hogy a Híd-Most és a Siet/Háló, amelynek tagsága ugyancsak nem örül a koalíciónak, máris ért el látványos eredményt. A prioritások között nem szerepel a menekültügy, holott Robert Fico beperelte az Európai Uniót a menekültkvóták miatt, és a menekültválság kezelésének kérdéseiben szembehelyezkedett Brüsszellel. A második félévben Szlovákia veszi át az EU soros elnökségét, és sajtótalálgatások szerint, a pozsonyi SME például azt írta, hogy a Híd-Most nyomást gyakorolhat Ficora, hogy vonja vissza keresetét. A szlovák lap úgy tudja, hogy a koalíciós tárgyalásokon szóba kerültek a menekültek, és a Híd miatt nem találtak végleges megoldást, Bugárék ugyanis az EU ellen benyújtott panasz visszavonását és az előző kabinet által megszabottnál magasabb számú menekült befogadását szeretné elérni.