A "Fashion Street"-et - vagyis a Deák Ferenc utca Vörösmarty tér és Deák Ferenc tér közötti szakaszát - érintő döntésről a cég hivatalosan nem értesült, de a hvg.hu-nak azt mondták: mivel ők a megállapodás minden pontját betartották, ezért ha a hír valós, úgy azt megvizsgálják és a szükséges jogi lépéseket megteszik.
Az origo.hu azt írta: a zárt ülésen hozott döntés indokai részleteiben nem ismertek, de a körülmények kísértetiesen hasonlítanak a főváros és Simicska Lajos cége közti csatához. A milliárdos ingatlanfejlesztő vállalkozó Csipak 20 éve van jelen a Belvárosban - többek között az ő cége üzemeltette 2009-ig a fizető parkolást -, a most felbontott közterület-használati szerződést még a Rogán Antal polgármester vezette önkormányzattal kötötte. A szerződés előzménye volt, hogy Csipak cége - a helyi szállodákkal, a Kempinskivel és a Meridiennel együtt - saját forrásból felújíttatta az ominózus utcarészt. Cserébe az önkormányzat átengedte az Immobilia Zrt.-nek a Deák Ferenc utca 500 négyzetméteres szakaszát 50 évre, ezért fizettek is: az első néhány, kedvezményes év után évi mintegy 50 milliót.
A Fidesz-KDNP-s alpolgármester, Böröcz László által beadott előterjesztést a zárt ülésen megszavazta a kormánypárti többség, velük szavazott az LMP képviselője is, nem nyomott gombot az MSZP-s Steiner Pál, és az Együtt képviselője Juhász Péter. Az origo.hu szerint arra hivatkozva bontott szerződést az önkormányzat, hogy a megállapodásban az Immobilia Zrt. által vállalt vásárok, vendéglátós teraszok nem a kiemelt közterülethez méltó színvonalúak. Úgy tudjuk, hogy az is az indokok között volt, hogy a cég az 500 négyzetméternél jóval nagyobb területet használ. Információink szerint egy új fideszes vállalkozót sejtenek a háttérben, akit állítólag Habony Árpád szeretne "helyzetbe hozni"
Steiner Pál lapunknak megerősítette, hogy nem szavazott az előterjesztésről. Azzal egyetért, hogy az elegáns belvárosi utcán ne legyen zsibvásár, de nem tudja, hogy tényleg ez áll a döntés mögött. A volt MSZP-s polgármester utólag kikéri a jegyzőtől az idevágó iratokat és ezek megismerése után dönt arról, hogy a kormányhivatalhoz fordul, kérve a döntés megsemmisítését. "belvárosi Simicska-ügynek" nevezte az esetet, utalva arra, hogy a volt Fidesz-közeli nagyvállalkozó hirdetőcégével, a Mahirral a főváros nemrég bontott szerződést.