Úgy tudni, első lépésben egyetlen diplomatát küldünk ki, de 2018 január 1-re, amikor Észtország lesz az EU soros elnöke, újra nagykövetség működik majd Tallinnban. Az észt és ciprusi magyar nagykövetség bezárásáról még 2014-ben született döntés, amikor a déli-, és keleti nyitás jegyében a kormány Ecuadorban és Mongóliában nyitott külképviseletet. Mivel a Külügyminisztérium ezek fenntartására (például a diplomaták és a személyzet bérköltségére) akkor nem kapott pluszforrásokat, így valahol meg kellett húzni a nadrágszíjat.
A tallinni képviselet bezárásáról szóló döntés komoly visszhangot kapott, és nagyon rossz üzenete volt, több okból is. Észtországgal hagyományosan nagyon jók voltak a kétoldalú kapcsolatok. Tallinnban magyar kulturális intézet is működik, az ottani egyetemnek magyar tanszéke is van. Másrészt éppen ebben az időszakban volt különösen súlyos az Ukrajnában zajló konfliktus, két hónappal voltunk a Malaysian Airlines utasszállítójának lelövése után, ebben a légkörben a szolidaritás hiányaként hatott, hogy az Oroszország által magát fenyegetve érző Észtországban követséget zárunk be.
Az észt válasz nem is maradt el: az ország kormánya nyíltan hangoztatta csalódottságát és értetlenségét, majd bejelentette: válaszlépésként bezárják a budapesti észt követséget. A külképviselet bezárása miatt még szimpátiatüntetést is tartottak az épület előtt 2014 szeptemberében. A döntést most felülvizsgálják. Jelenleg a Helsinkiben lévő magyar nagykövetség látja el képviseletet. A téma vélhetően szóba kerül majd jövő szerdán, amikor Marina Kaljurand észt külügyminiszter Budapestre jön, hogy Szijjártó Péterrel találkozzon.