Az eset néhány hete a 8-as buszon történt. A portál olvasója úgy emlékezett vissza: "A Farkasréti temetőnél felszállt két ellenőrnő, akit megtámadott egy bliccelő női utas. A dulakodás közben a buszvezető bezárta az ajtókat. A tisztességes utasokat, a bliccelőt, mindenkit bezártak a buszba 20-25 percre, azzal, hogy a rendőrség kiérkezéséig nem hagyhatjuk el a buszt. A Sion lépcső megállóban bezárva vártunk a buszon, közben gondolkodtam, hogy a BKV már börtönként és erőszakszervezetként is funkcionál" - elevenítette fel a történteket az olvasó.
A BKK szerint jogszerű volt, hogy a sofőr vissza akarta tartani a meneküléstől a bliccelőt, aki közfeladatot ellátó személlyel szemben erőszakoskodott.
Az Index megkereste a Magyar Helsinki Bizottság jogi szakértőjét, Tóth Balázst is, aki szerint valóban vissza lehet tartani egy elkövetőt, de ebben az esetben korlátozták a többiek személyi szabadságát is. Tóth úgy véli, hogy a BKK-nak a tanúfogás lehetett a célja, hogy a rendőség felvegye mindenki adatát, így idézhetővé válnának egy tárgyaláshoz, a BKK ugyanis feljelentette az agresszív bliccelőt.