kézilabda;BL;Veszprém;

Bár megküzdött utolsó csoportmeccsén a Veszprém a győzelemért, végül a PSG zárt az A jelű nyolcas élén FOTÓ: MTI/KOVÁCS TAMÁS

- Második a Veszprém

A Veszprém férfi kézilabdacsapata kétgólos sikert aratott a lengyel Wisla Plock felett a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, ezzel hibátlan otthoni mérleggel búcsúzott a csoportküzdelmektől. A PSG azonban nyerni tudott a Flensburg-Handewitt ellen, így a franciák jutottak egyenes ágon a negyeddöntőbe, míg a bakonyiak a Motor Zaporizzsja csapatával találkoznak a legjobb nyolc közé kerülésért. A Szeged 27-26-ra kikapott a lengyel Kielce otthonában, s ötödik helyen zárta a B jelű nyolcast. A Tisza-partiak a német THW Kiellel csapnak össze a nyolcaddöntőben.

Ragyogó szurkolás mellett a Veszprém 27-25-re legyőzte a a lengyel Wisla Plockot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában. Michal Daszek vezérletével bátran kezdett a Plock, vezetett 4-2-re és 5-3-ra. A hazaiak védekezése a folytatásban összeállt, a támadójátékkal sem volt gond, így a 12. perben Nagy László találatával először vezetett a magyar bajnok (8-7). Időt kértek a lengyelek, ám később kétgólos hátrányba kerültek (11-9). Mivel a Veszprémnek nem sikerült elhúznia, Xavi Sabaté is időt kért. Emberelőnyben minden jól működött a bakonyi együttesnél, Momir Ilic bombájával 14-11-re alakult az állás, majd a szünet előtt - megint létszámfölényben - tovább nőtt a különbség Gasper Marguc jóvoltából. Az utolsó gól a pihenő előtt a vendégeké volt (16-13).

A második félidő elején alig esett gól, majd sorozatban háromszor talált be a Wisla, így ismételten szorossá vált a csata. A Veszprémnek sikerült átvészelnie a nehéz időszakot, Mikler Roland még büntetőt is hárított, ezzel 20-17-re alakult az eredmény. A folytatásban Marguc két rontott hétméterese nyomán újra az egyenlítésért küzdött a Plock, de a fergeteges buzdítás közepette visszaverte a rohamokat a Veszprém. Tíz perccel a vége előtt, 22-20-nál időt kértek a lengyelek, és az utolsó percre feljöttek 26-25-re. A Veszprém büntetőt kapott, amelyet Ilic értékesített, eldöntve ezzel a fontos mérkőzést.

“Újra nagy meccset játszottunk a Plock csapatával - kezdte a klub honlapján Sabaté, a bakonyiak vezetőedzője. - Az első félidőben mindkét együttes jó volt támadásban, a másodikban Rodrigo Corrales kapus hozta a változást, hihetetlen teljesítményt nyújtott. Nélküle nagyobb lett volna a különbség, és nem maradt volna nyitott az utolsó percig. Gratulálok mindkét szurkolótábornak, óriási hangulatot teremtettek ma a Veszprém Arénában.”

A sikernek köszönhetően százszázalékos hazai mérleggel zárta a csoportkört a Veszprém, ám így sem sikerült az A jelű nyolcas élén végezni. A PSG ugyanis hazai pályán 35-32-re legyőzte a Flensburg-Handewitt csapatát, így Nikola Karabaticék jutottak egyenes ágon a negyeddöntőbe, míg a bakonyiak a második helyen végeztek. Nagy Lászlóék a nyolc közé jutásért a Motor Zaporizzsja csapatával találkoznak.

A másik magyar együttesnek, a Szegednek nem sikerült a bravúr. Juan Carlos Pastor csapata a lengyel Kielce otthonában szenvedett egygólos vereséget, így az ötödik helyen zárta a B csoportot. A Tisza-partiak a nyolcaddöntőben a német THW Kiellel csapnak össze.

Eredmények, 14. forduló

A csoport:

MVM Veszprém-Wisla Plock 27-25

Celje-Besiktas 43-29

PSG- Flensburg-Handewitt 35-32

A végeredmény: 1.  PSG 24 pont, 2. Veszprém 23, 3. Flensburg 20, 4. Kiel 17, 5. Zagreb 11, 6. Plock 8, 7. Celje 7, 8. Besiktas 2

B csoport:

Barcelona-Rhein-Neckar Löwen 26-20

Vardar Szkopje-Montpellier 34-26

Kolding-Kristianstad 21-30

Kielce-MOL-Pick Szeged 27-26

A végeredmény: 1. Barcelona 23 pont, 2. Kielce 21, 3. Vardar 18, 4. Löwen 17, 5. Szeged 15, 6. Montpellier 7 (372-413), 7. Kristianstad 7 (409-437), 8. Kolding 4