kutya;Orbán Viktor;Felcsút;kuvasz;

Orbán a nyomravezetővel FORRÁS: ORBÁN VIKTOR FACEBOOK

- Nárcisz, Orbán Viktor és az egykori Habsburg-major

Minden egy titokzatos ebbel kezdődött - vagy folytatódott. Orbán Viktor február 24-én rakta fel a Facebookra azt a képet, amelyen ő maga látható, amint magához öleli Nárciszt, a család kuvaszát - néhány nappal azután, hogy az állatvédelmi törvény szigorításáért tüntetett szokatlanul nagyszámú, több ezer állatvédő a Parlament előtt. A kép alá a kormányfő azt írta: „Nárcisz és én is egyetértünk az állatvédők céljaival”. 

Ugyanazon a napon a Blikkben cikk jelent meg "Kertjükben verték félholtra Orbán Viktor kutyáját" címmel. Így értesült közvélemény, arról hogy Orbánéknak már hat éve van kutyájuk, akit valakik egyszer majdnem agyonvertek a család felcsúti kertjében, olyan brutálisan, hogy majdnem belepusztult és elvesztette az egyik szemét. Mindez csak azért keltett meglepetést, mert Orbán kutyájáról korábban senki sem tudott. Sőt, négy éve ő nyilatkozta a Borsnak, hogy „Lovat vagy kutyát szívesen tartanék. Az állat azonban majdnem olyan, mintha családtag lenne, ezért csak akkor tarts, ha tudsz vele törődni! Erre manapság a munkám mellett sajnos semmi esélyem.” A Facebookon előszeretettel megosztott családi képeken sem szerepelt soha a kuvasz, miközben Orbán Ráhel tacskójáról találhatunk fotót. Még zavarosabb lett az egész, amikor az Index kiderítette, biztosan létezik a kuvasz, akit 2010. júniusában vettek fel a Budai Kisállatklinikára, négy hónaposan, súlyos sérülésekkel, törött lábbal. Nárcisz gazdájaként Orbán Gáspárt jegyezték be.

Ha tehát létezik a négylábú, és biztosan nem a felcsúti házban él, mert ott már korábban is feltűnt volna, akkor hol tanyázik,? A 444.hu két munkatársa felkerekedett, hogy tisztázza a tisztázandókat és meglelte az ebet. Csakhogy nem Orbán budapesti vagy felcsúti lakhelyén, hanem az utóbbihoz képest egy faluval arrébb, Alcsútdoboz mellett, egy majorságban. Hatvanpusztán, egy 13 hektáros, az országúttól úgy 200 méterre fekvő birtokon, az egykori főhercegi majorban, ahol öt, gyönyörűen felújított, inkább kastély-, mint majorságjellegű épület áll. Az újságíróknak kaputelefonon sikerült megerősíttetniük: a kuvasz jól van, és ha Ő – mármint Orbán – engedélyezi, akkor többet is elmesélhet a kutyáról.

A nyomok a titokzatos majorságba vezetnek FOTÓ: BOTOS TAMÁS 444.HU

A nyomok a titokzatos majorságba vezetnek FOTÓ: BOTOS TAMÁS 444.HU

Az egykori Habsburg-birtokot egyébként Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester és milliárdos gázszerelő bérli Orbán Győző ingatlanos cégétől, a CZG Ingatlanforgalmazó Kft.-től. Amit maga Mészáros erősített meg az Átlátszónak 2012-ben adott videóinterjújában. A sajtó akkor kezdett arról írni, hogy a szépen felújított hatalmas műemlékegyüttes valójában Orbán titkos dácsája. Aminek írásos nyoma a fájdalmasan korán elhunyt oknyomozó, Ferenczi Krisztina Narancsbőr című kötetében is megtalálható. Valamint az Átlászón 2012. május 10-én közölt cikkében: a 13 hektáros műemléki területet azok az állami földek veszik körül, amiket Mészáros cége, a Búzakalász 66 Kft. a közelmúltban nyert el 20 éves bérletre, mellette Lévai Anikó szántói fekszenek. Az Alcsútdoboz-Hatvanpusztán fekvő 13 hektáros majorságot magas aranykorona értékű földek veszik körül és a terület legszebb, platánfasorán lehet eljutni a dombon fekvő ingatlan együtteshez, amelyet Mészáros állításával ellentétben felújítottak.

A cikkhez fényképet is mellékelt Ferenczi: rajta a kerítéshez közeledő félmeztelen férfi társaságában két kutya, az egyik feltételezhetően maga Nárcisz. A kör itt bezárulni látszik. Csak Ferenczi Krisztina kérdései megválaszolatlanok azóta is: mikortól, milyen bérleti díjért bérli Orbán Győzőtől a területet Mészáros, milyen záró időponttal, valamint, ha telephelynek használja, ez miért nincs feltüntetve a cégnyilvántartásban. A műemléki helyreállításhoz milyen uniós, állami, egyéb támogatást vett-vesz fel?

Arra már nem Mészárostól kellene választ várni, ki, mikor lakja a majorságot, amelyet újra és újra felfedez a média. Vajon igaz-e az a pletyka, amit egy környékbeli mondott a Népszavának: azt beszélik, ott jönnek össze a rendszeresen a "nagyfejűek" megbeszélni a dolgokat.

Mészáros 2206-szor nagyobb támogatása - Bejelentést tett egy fideszes

Tényi István, a feljelentéseiről ismert fideszes magánszemély a Magyar Narancs cikkére hivatkozva korrupciós bűncselekmények kockázatának gyanújával bejelentést tett a rendőrségen. Mint írta: a beszámoló szerint az elmúlt öt évben az agrárpénzek Felcsúton döntő többségben két személyhez áramlanak. A két személy a miniszterelnök közeli ismerősei: Flier Jánosné és Mészáros Lőrinc. A területen alig akad olyan személy, aki 10 millió forintnál nagyobb támogatást kap.

Mészáros Lőrinc polgármester 2015. év első három negyedévében 2206-szor nagyobb támogatást kapott, mint 2010-ben, amikor még nem volt a miniszterelnök közeli barátja. Filer János a miniszterelnök feleségének földjeit kezeli. Ő 2010-ben még csak 18,7 millió juttatást kapott, később azonban már 272,9 milliót.

Tényi szerint ezek az adatok a közvéleményben felvethetik a korrupciós bűncselekmények kockázatának gyanúját, mely szerint nevezett személyek a miniszterelnökkel való barátságra/ismertségre hivatkozva szereznek földeket, vagyont.

Végighazudta az elmúlt éveket
Juhász Péter szerint Orbán "végighazudta az elmúlt éveket, hogy hol és milyen körülmények között él" – írta az Együtt politikusa a Nárcisz-ügy kapcsán a Facebokon. Bebizonyosodott, hogy nem csak a polgári Magyarország, de a szerény, a népért aggódó miniszterelnök is csak egy szimpla kitaláció, egy gfodori politikai termék. Orbán végighazudta az elmúlt éveket hogy hol és milyen körülmények között él. Egy ilyen ingatlan értéke milliárdos, fenntartása portaszolgálattal, cselédekkel, kertészekkel, és a rezsivel együtt havi több millió forint lehet. Ez nem jön ki sem a pártelnöki, sem a miniszterelnöki fizetésből. De hogy akkor miből van neki? Hát a te pénzedből.

Tovább keresi a támogatókat kormányfővé választásához a spanyol szocialista párt (PSOE) jelöltje, akit a parlament mindkét, múlt heti szavazásán elutasított. Pedro Sánchez erről az El País című napilap vasárnapi számában megjelenő interjúban beszélt.