- Elvégezte az aranykalászos gazda képzést, gasztronómiai műsorban szerepelt, és a pénzügyek is foglalkoztatják. Mindez a vízilabda mellett.
- Ami egy embert érdekel, azt miért ne próbálná ki? Arra gondolok, hogy a sportolói pályafutásom után is van tovább, és próbálom ezt megalapozni. A főzés mindig is az életem része volt. Mindennap készítek valamit, de nem mindegyik étkezéshez. Nem kell nehéz ételekre gondolni, próbálok minél könnyebben megemészthető fogásokkal előállni. Például este hat órakor mindig natúr csirkemellet eszem salátával, melyet magamnak csinálok meg.
- Hogyan sajátította el ezeket az ismereteket?
- Eleinte autodidakta módon tanultam, a főzési praktikákat édesanyámtól lestem el. Öten vagyunk testvérek, szóval mindig volt mit ünnepelnünk finom ételekkel. Feltett szándékom, hogy jövőre, a vízilabda mellett elmenjek éttermekbe gyakorolni.
- Csapatépítésnek sem lehet utolsó egy ínycsiklandozó fogás elkészítése a többiek számára.
- Nem jellemző rám, hogy én vagyok az öltöző középpontjában. Viszont ha arról van szó, hogy ki mit eszik, akkor hangot adok. Manapság már nekem küldik a válogatott csapattársak, hogy mit esznek és miként tálalták azt. Sosem fordulhatna elő velem a név- vagy a születésnapomon, hogy amit leviszek süteményt az uszodába, az bolti legyen.
- A januári Európa-bajnokságra nem utazhatott el a csapattal, így nem akaszthatta a nyakába a bronzérmet sem.
- Nagy szívfájdalmam volt, hogy nem lehettem ott a srácokkal Belgrádban. Ilyenkor először magamban keresem a hibát, de adódik a helyzet nehézsége is: megint más poszton játszottam a válogatottban, mint a klubban. Szerintem erre rágörcsöltem. El kell fogadnom, hogy egy olyan játékos vagyok, aki több poszton is megállja a helyét.
- Hogyan látta kívülről a kontinenstornát?
- Mélyről indult a magyar válogatott, hiszen hatodik lett a 2015-ös kazanyi világbajnokságon. Be kellett bizonyítanunk, hogy továbbra is az élmezőnyhöz tartozunk. Egy Eb-érem az olimpia évében azt jelenti, hogy esélyesekként vághatnánk neki Riónak. A nők győzelme pedig óriási siker volt. Kevés sportágban adatik meg egy országnak, hogy a férfi- és a női válogatottja is ott van az első háromban egy kontinensviadalon.
- Van rá esély, hogy ne jusson ki a férfi válogatottunk az idei ötkarikás játékokra?
- Magyar vízipólósok nélkül nem létezik nyári olimpia. Alapelvárás, hogy kvalifikáljuk magunkat Brazíliába. Ha azt nézzük, hogy a harmadik helyen végeztünk a belgrádi Eb-n, akkor nem elégedhetünk meg csak a kvótával, hanem meg szeretnénk nyerni az áprilisi olimpiai selejtezőtornát Triesztben.
- Lehet olyan meglepetésemberünk, aki az olimpián robbanhat be a köztudatba?
- Természetesen húzhatnak váratlant a fiataljaink, de szerintem mindegy lenne számunkra, hogy ki szárnyalna az olimpián. Minél több mérkőzésen váratlant kell húznunk, de ez nem korfüggő, igaz, a rutintalanabb játékosokat kevésbé ismeri az ellenfél. Benedek Tibor szövetségi kapitány évről-évre figyel arra, hogy megfelelő arányban legyenek a keretben tapasztalt és fiatal pólósok.
- Rióban számíthatnának a társak Tóth Márton-féle ételspecialitásokra?
- Nem. Ha kijutnánk, akkor 110 százalékban a vízilabdára koncentrálnék.
- Tavaly nyáron igazolt a több játéklehetőség reményében Szolnokról a Ferencvároshoz. Bejött a váltás?
- Jól érzem magam a Fradiban, megtaláltam a számításaimat. Nagyon profi stábot építettek fel körénk. Egy fiatal közeg jött össze, rutinos játékosokkal tűzdelve. Van időm kijárni a labdarúgócsapat meccseire is. Már szinte elvárásnak tartják, hogy ott legyek a lelátón.
- Mennyire érzi erősnek az FTC-t az OSC, Eger, Szolnok hármashoz képest?
- Idén azért az Egert meg tudtuk verni a Magyar Kupában, néha okozunk kellemes meglepetéseket. Ha a bajnokságban a harmadik helyen tudnánk végezni, azzal elégedett lennék.