A tárgyalásokon csak a tervezés került szóba, a gyártás nem. A lap úgy tudja, a kiválasztott modellek alapján készült ruhák sorozatgyártása vélhetően a Bv. Holding Kft.-n keresztül történik majd. A cég létrehozásáról tavaly február 9-én rendelkezett Pintér Sándor belügyminiszter.
A tervezők a ruháikért darabonként több százezer forintot is elkérhetnek. Hogy mindez hány rendvédelmi dolgozót érint, s mekkora összeggel terheli meg az államkasszát, a tárca nem tudta megmondani. A lap kérdésére a tárca sajtóosztálya azt válaszolta, az egységes társasági ruházat bevezetésének költségei a tervezési és kiválasztási folyamatot követően válnak számszerűsíthetővé.
,,A korábbi uniformisok lecserélése a hivatásos állomány éves egyenruházati utánpótlási ellátmánya terhére történt, így az költségvetési többletforrást nem igényelt” – írta válaszában a BM. 2010 és 2016 között ugyanis már lezajlott az egyenruhák egységesítése, a csere akkor a gyakorló- és a szolgálati ruhákat érintette. A társasági ruhákat idén külön eljárásban tervezteti újra a BM, így nem világos, hogy annak költsége belefér-e az egyenruházati utánpótlási ellátmány keretébe. Az mindenesetre valószínűsíthető, hogy többmilliárdos kiadásról van szó. Legutóbb 2007-ben cserélték a rendvédelmisek társasági egyenruháját, akkor Takács Albert belügyminiszter is többmilliárdos összegről beszélt.