MSZP;LMP;aláírásgyűjtés;földmutyi;

FOTÓ: Népszava

- Összefogott az ellenzék a föladeladás ellen

Az LMP az állami földek értékesítésének megakadályozását pártpolitikai kérdéseken túlmutatónak tartja, ezért az ellenzéki párt is aláírásgyűjtésbe kezd, hogy segítse Gőgös Zoltán szocialista politikus népszavazási kezdeményezését- jelentette be Sallai R. Benedek, az LMP országgyűlési képviselője kedden.

Az ellenzéki párt szeretné, ha egy újabb kérdésre is válaszolna a társadalom: egyetért-e azzal, hogy a nagybirtokszerkezet visszaszorítása érdekében az Országgyűlés módosítsa a földforgalmi szabályozást, megfelezve a természetes személyek számára meghatározott birtokmaximumot a jelenlegi 300 hektárról 150-re. A politikus Mészáros Lőrinc felcsúti polgármestert és családját hozza példaként arra, hogy ha valakinek több gyermeke van, a családi gazdasága akár az 1500 hektárt is elérheti.

Az MSZP egyeztet az LMP-vel az aláírásgyűjtés technikai részleteiről - nyilatkozta a Népszavának Gőgös Zoltán, aki hétfőn vette át az aláírásgyűjtő íveket. Az LMP mellett a civilek, szakszervezetek segítségére is számít az MSZP elnökhelyettese. A népszavazás kezdeményezőinek négy hónap alatt kell megszerezniük a kellő számú támogató aláírást. A személyes kampányolás mellett fontos szerep jut az internetnek is a mozgósításban. Az íveket majd le lehet tölteni a világhálóról is, így bárki gyűjtheti az aláírásokat. Ez nem csak a földről, hanem a kormány kritikájáról és lopás elleni akciól szól majd a népszavazás - tette hozzá Gőgös Zoltán. Az ellenzéki poltikus szerint, hanem is jön össze a 4 milló szavazat, de 2-2,5 millióan voksolnak az állami földek eladása ellen, a kormány azt sem hagyhatja figyelmen kívül.

Lapunk kérdésére Gőgös Zoltán azt sem zárta ki, hogy egyeztetnek a március 15-re a Hősök terére tervezett tüntetés szervezőivel és a földkérdés is megjelenhet a többi téma között.

Jól sejtette a Teleki Blanka Gimnázium igazgatója, hogy lesz itt mocskos ávózás, és hát így is történt. Mint a Népszava is megírta, a Teleki Blanka Gimnázum, a "pedagóguslázadások"  egyik kulcsfigurájává vált igazgatója a Klubrádióban tárta fel családi hátterét, ismerve a hatalom módszereit a vele szembeszállók lejáratására, a direktor úgy gondolta: megelőzi, hogy mindezt  a kormányközeli sajtó hozza nyilvánosságra. Ezt meg is tette, ami persze nem óvta meg attól, hogy például Deutsch Tamás ne gyakorolja rajta meglehetősen maníros fideszes fenegyerek-stílusát; így hát született egy újabb, útszéli trágárkodással fűszerezett "vélemény"- opusz, ezúttal Pukli igazgató úrról.