A két újságírót kisebb tömeg fogadta a börtön előtt, az egész országban nagy felháborodás kísérte ügyüket. A főszerkesztő meglehetősen ironikusan beszélt. „Sajnálom, hogy ennyit kellett várakoztatnunk önöket. Tudják, ma van Recep Tayyip Erdogan születésnapja. S nagyon örülünk annak, hogy elnökünk születése napját elengedésünkkel ünnepelhetjük” – fejtette ki. Dündar elismerően beszélt a török alkotmánybíróságról, s a döntést történelminek nevezte. „A taláros testület ítélete nemcsak számunkra fontos mérföldkő, hanem mindazoknak, akik a szabad véleménynyilvánításért szállnak síkra” – hangoztatta. Mint mondta, tovább folytatják küzdelmüket. „Harcolunk azért, hogy megvédjük magunkat, s meghallják a hangunkat” – közölte.
A főszerkesztő kifejtette, három hónapig tartó letartóztatásuk össze sem hasonlítható azzal, amin több török újságírónak is keresztül kellett mennie. Utalt a Milliyet főszerkesztőjének meggyilkolására. Ipekci ikonikus személyiség a törökországi emberi jogvédők számára. 1979-ben, a Szürke Farkasok terrorszervezet két tagja, Oral Celik, valamint az a Mehmet Ali Agca ölte meg, aki 1981-ben II. János Pál pápa életére is tört.
Dündar szót ejtett arról a mintegy harminc újságíróról is, akiket mind a mai napig rács mögött tartanak. „Remélem, hogy ezzel a döntéssel ők is visszanyerhetik szabadságukat” – fejtette ki. A török ellenzéki Köztársasági Néppárt, a CHP üdvözölte az alkotmánybíróság döntését.