A rongálás tényállása azért lett bűncselekmény, mert a tárgy tulajdonosát, a választási irodát kérdezték meg annak értékéről. Ott pedig azt mondták, 51 ezer forintos kár keletkezett a két tábla lefeszítése miatt - 50 ezer forint felett számít szabálysértés helyett bűncselekménynek a károkozás tétele. A garázdaságot azzal indokolták, hogy a gyanúsított "súlyosan közösségellenes magatartást tanúsított, mely alkalmas arra, hogy másokban félelmet, megbotránkozást, riadalmat keltsen". - olvasható a Kettős Mércén. (Úgy tűnik a plakátragasztó aktivista nagyobb riadalmat keltett, mint a kopasz brigád az NVI-ben - a szerk.)
Ahogy a Népszava is beszámolt róla, mintegy tizenöt kopasz, nagy darab, bomberdzsekit és önkényuralmi jelképeket, illetve más - Nagy-Magyarország térképet és turult - viselő férfi fogadta kora hajnalban Lukács Zoltánt és az őt kísérő Nyakó Istvánt a fővárosi Alkotmány utcában, a Nemzeti Választási Iroda (NVI) épülete előtt.
A rendőrség nem indított vizsgálatot annak kiderítésére, miként szerveződött a keddi incidens. Ők nem tapasztaltak semmit, ami miatt intézkedniük kellett volna, feljelentés pedig nem érkezett hozzájuk szerda délutánig, amikor is aktivisták ragasztottak ki plakátokat az NVI épületére azzal a felirattal: "a közigazgatási reformok jegyében, a további rendbontásokat elkerülése érdekében a hivatalt bezártuk. A demokrácia szünetel." A Kettős Mérce szerint rendőrség - szemben a keddi botránnyal - rövid idő alatt a helyszínre érkezett, és igazoltatta a plakátragasztókat, akik közben leszedték az NVI-t jelző táblákat. Az aktivisták között feltűnt Gulyás Márton, a Krétakör korábbi ügyvezetője is, akit akkor rongálás bűncselekménye miatt állították elő a V. kerületi rendőrkapitányságon.