Vannak, akik már a magánhadseregek korának eljövetelét vizionálják, ahol a politikai konfliktusokat jogon kívüli eszközökkel, fizikai erővel „rendezik”. Ez lényegében a demokratikus, alkotmányos államrend bukását jelentené.
Ott ugyanis vége a demokráciának, ahol a nyers erő határozza meg, ki élhet törvényben biztosított jogaival, és ki nem. Az pedig a demokrácia nyílt megtagadása, ha mindezt élő médiaközvetítés közepette, a választások és népszavazások törvényes lebonyolításáért felelős szervek székházának előterében lehet megtenni.
A politikai provokációk végrehajtására kapható, magánhadseregbe szervezett „kopaszok” nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek azáltal, hogy nemcsak a közrendet zavarják meg, hanem a demokratikus alapjogok gyakorlását akadályozzák.
Ezért a Nemzetbiztonsági bizottság elnökeként csütörtökön írásbeli kérdéssel fordultam a belügyminiszterhez, hogy hajlandóak-e fellépni e jelenséggel szemben. Továbbá választ várok arra, hogy miért nem tett semmit a rendőrség a Nemzeti Választási Irodánál történt, bűncselekmény gyanúját felvető események kapcsán. Ezek a kérdések a Nemzetbiztonsági bizottság soron következő ülésén is szerepelni fognak - írta Molnár Zsolt a közleményben.