népszavazás;NVI;Vasárnapi zárva tartás;Erdősi Lászlóné;

Fotó: MTI

- Erdősi Lászlóné megszólalt

A vasárnapi boltzárról népszavazást kezdeményező Erdősi Lászlóné csütörtökön azt közölte az MTI-vel: határozott álláspontja az, hogy nem ért egyet az üzletek vasárnapi nyitva tartásával, véleménye kialakításában pedig egyetlen párt sem befolyásolta.

"A sajtóban megjelent híresztelésekkel szemben a kezdeményezést mint a közügyek iránt érdeklődő, arról véleménnyel bíró független magánszemélyként tettem meg" - írta herceghalmi keltezésű sajtóközleményében Erdősi Lászlóné, Erdősi László herceghalmi független polgármester felesége.

A kérdése úgy szól: "Egyetért-e Ön azzal, hogy a kiskereskedelmi üzletek - a kiskereskedelmi szektorban történő vasárnapi munkavégzés tilalmáról szóló 2014. évi CII. törvény szerint - továbbra is zárva tartsanak vasárnap?"

Kedden két, a vasárnapi boltzárral kapcsolatos kérdést is benyújtottak a Nemzeti Választási Irodához. Az elsőt Erdősi Lászlóné, a másodikat néhány másodperccel később Nyakó István szocialista politikus. Az MSZP szerint mindez úgy fordulhatott elő, hogy több "kopasz férfi" akadályozta politikusát - írja az állami hírügynökség.

Mivel a népszavazásról szóló törvény szerint egy kérdés benyújtása után már nem nyújtható be azonos tárgyú kérdés az előbbi hitelesítését megtagadó döntés jogerőre emelkedéséig, ha Erdősi Lászlóné kérdése megfelel a jogszabályi előírásoknak, akkor az kerül a Nemzeti Választási Bizottság elé.

Megírtuk: Több szálon is Kubatov Gáborhoz köthetők azok a kopaszok, akik megakadályozták, hogy Nyakó István kedden elsőként adhassa le a vasárnapi boltzárral kapcsolatos népszavazási kérdését. A témában elsőként kezdeményezést beadó Erdős Lászlóné egyik "testőre" például egy osztályba járt a Fidesz alelnökének titkárával, az FTC kommunikációs vezetőjével. Emellett több kigyúrt "referendumőr" is a Ferencvárosnál dolgozik, és van köztük börtönviselt is.

Lásd még: Kubatov emberei voltak a kopaszok? - Ferdít a közmédia

Engedély nélkül és rendkívül rossz higiéniai körülmények között, nagyüzemi szinten készítette a savanyúságot egy vecsési kistermelő, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ellenőrei mintegy 38 tonna terméket foglaltak le nála és intézkedtek azok megsemmisítéséről - közölte a hivatal.