Az lehet az ember érzése, hogy a Manchester City játékosai mintha fél lábbal már a legjobb nyolc között éreznék magukat a Bajnokok Ligájában, ami azért furcsa, mert az, amit a City a bajnokságban az elmúlt hetekben nyújtott, finoman fogalmazva nem nevezhető parádésnak. Lényegben minden rangadóját elvesztette, s hétről hétre kerül egyre távolabb a nagy álomtól, a bajnoki cím megszerzésétől. Kikapott utolsó három meccsén, a bajnokságban ráadásul a két riválistól, a Leicestertől és a Tottenhamtől, múlt vasárnap pedig a FA Kupában 5-1-re a Chelsea-től, igaz, ez utóbbin egy nagyon megfiatalított csapattal szerepeltek. Ilyen silány mérleget utoljára 2008 decemberében produkált az együttes.
Az utóbbi hetekben tapasztalt jelentős visszaesésnek az lehet az oka: a lehető legrosszabbul időzítették a nagy bejelentést arról, hogy nyáron Pep Guardiola veszi át a manchesteriek szakmai munkájának irányítását a chilei Manuel Pellegrinitől. Azóta a játékosokat mintha a legkevésbé sem érdekelné, hányadik helyen végeznek. Nevek sora reppent föl arról, kikre számít majd Guardiola az egyelőre még csak haloványan formálódó 2016-2017-es „álomcsapatban”, ezek a pletykák azonban láthatóan nagyon is demoralizálták azokat, akik még a City mezét viselik. Senki sem tudja azt, számít-e rá egyáltalán a katalán tréner.
A Dinamo Kijev legnagyobb gondja ugyanaz, mint a múlt héten a BL-ben pályára lépett Zenité: nincs játékban, utolsó tétmeccsét még tavaly december 9-én vívta, amikor 1-0-ra verte a Maccabi Tel-Avivot. Azóta 13 barátságos meccset vívott. Hogy ez a szám szerencsét hoz-e, az majd ma este derül ki. A City ezzel szemben a BL-szünet óta 12 mérkőzésen lépett pályára, s nem éppen bombaformáját mutatja, hogy ebből mindössze öt győzelmet aratott.
A City játékosainak esetleges elbizakodottságát a statisztika sem támasztja alá, 2011 márciusában találkozott egymással a két csapat az Európa-ligában, akkor a Dinamo otthon 2-0-ra nyert, s mivel idegenben csak 1-0-ra kapott ki, továbbjutott. Annyi bizonyos, az ukrán fővárosban, az Olimpiai Stadionban olyan hangulat fogadja majd a milliárdos angol klubot, hogy időnként még a kőkemény profik lába is megremeghet. A meccset eredetileg zárt kapuk mögött kellett volna játszani a hazai szurkolók rasszista viselkedése miatt, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) még tavaly meghozott szankciója értelmében, a büntetést azonban egy találkozóra csökkentették, amit a Dinamo már letöltött a Maccabi Tel-Aviv elleni decemberi találkozón.
Manuel Pellegrini is attól tart, hogy együttese kissé félvállról veszi a találkozót. „Ha azt hisszük, hogy könnyű meccsekre számíthatunk, akkor biztosan kivernek minket” – figyelmeztetett. A Dinamo kapujában a veterán, 41 éves hálóőr, Olekszandr Sovkovszkij állhat, aki szerint „a Citynek is megvan a maga baja, s úgy érzem, továbbléphetünk a manchesterieken”. Annál is inkább, mert igen hosszú a Citynál a maródiak listája, hiányzik De Bruyne, Delph, Nasri, Mangala, Jesus Navas, illetve várhatóan még nem léphet pályára Sagna, továbbá Bony.
Nem számíthatunk gólszüretre a másik szerdai BL mérkőzésen a PSV Eindhoven és az Atlético Madrid között. A spanyol együttes amúgy sem arról híres, hogy 90 percen keresztül folyamatosan rohamozza az ellenfél kapuját, Diego Simeone filozófiája, hogy időnként be kell érni egy találattal, majd zseniálisan őrizni kell az eredményt. A PSV sem kap túl sok gólt, az utolsó három bajnokiján egyszer sem zördült meg a hálója, nem mintha a holland pontvadászatot egy lapon lehetne említeni a spanyollal. Az Atlético pedig a 25 bajnoki forduló során mindössze 11 gólt kapott.
Philip Cocu együttese számára érzékeny veszteség, hogy eltiltás miatt nem játszhat a támadó, Luuk de Jong, akitől a gólokat várnák. A csatár 17 gólt szerzett eddig a bajnokságban, s már egy sor neves csapat menedzserének noteszébe került a neve. Térdsérülése után visszatérhet viszont a PSV-be a mexikói középpályás, Andrés Guardado. Cocu szerint elsősorban a védelmük erős. A Heracles Almelo elleni szombati 2-0-s győzelem után is a hátsó alakzatot illette dicsérő szavakkal. „A védelem és a középpálya nagyon jól működött együtt” – hangoztatta, megemlítette azonban, nem követhetik el ugyanazt a hibát, mint a második félidőben, amikor szerinte túl nagy teret adtak a Heraclesnek. „Erre nagyon oda kell figyelnünk, mert az Atlético könyörtelen az ellentámadásoknál” – emelte ki.
Ami a madridiakat illeti, nyolc pontra nőtt a különbség a bajnokságban a listavezető Barcelona és az Atlético között, miután Fernando Torresék csak gól nélküli döntetlent játszottak otthon a Villarreal ellen. A hátrány növekedését azonban nem fogta fel tragédiaként Simeone. „Jó úton haladunk afelé, hogy megvalósítsuk az év elején kitűzött céljainkat. A Barcelona kiemelkedik a mezőnyből” – ismerte el az argentin szakvezető. A papírforma és a statisztika is Atlético-diadalt ígér. A két együttes utoljára 2008 őszén találkozott egymással a BL-ben, akkor mindkét alkalommal az Atlético győzött, idegenben 3-0-ra, majd otthon 2-1-re. A madridiak ráadásul a csoportkörben a megszerezhető 18 pontból 13-at kaparintottak meg. A visszavágókat március 15-én rendezik meg.