Lőrincz Tamás;Magyar Birkózó Szövetség;Komáromi Tibor;birkózó Európa-bajnokság;

- Lőrincz és Bácsi nélkül a birkózó Eb-re

A szabadfogásúak és a nők a lehető legerősebb csapattal utaznak a márciusi birkózó Európa-bajnokságra, a kötöttfogásúaknál ugyanakkor alapemberek is hiányozni fognak, többek között Lőrincz Tamás és Bácsi Péter. A március 8-13. közötti, rigai kontinensviadalra utazó küldöttség összetételéről hétfőn döntött a Magyar Birkózó Szövetség (MBSZ) elnöksége, amely a szövetségi kapitányok előterjesztése alapján 22 fős csapatot hagyott jóvá.

Komáromi Tibor, a szövetség szakmai igazgatója elmondta: a lehető legjobb csapatot szeretnék indítani a hátralévő három olimpiai kvalifikációs versenyen, ezt is figyelembe vették a mostani névsor összeállításakor. Bácsi Péter és Kiss Balázs szem-, Lám Bálint pedig bordasérüléssel szenved jelenleg. Erre utalva Komáromi kijelentette: egyrészt szeretnék megelőzni a hasonló eseteket a riói olimpiára selejtező események előtt, másrészt nem akarják arra kényszeríteni a sportág jelenlegi legjobbjait, hogy mentálisan akár öt nemzetközi versenyre is fel kelljen készülniük néhány hónapon belül.

Hozzátette, a legutóbbi, 2014-es kontinensviadalon győztes Lőrincz Tamás (66 kg) az április közepén kezdődő olimpiai kvalifikációs sorozat miatt hagyja ki az Eb-t. Mindezek ellenére hangsúlyozta: erős magyar csapat áll rajthoz a lett fővárosban. Az elvárásokról elmondta: a magyar szempontból gyengén sikerült tavalyi, Las Vegas-i világbajnokság tapasztalatai miatt már óvatosan fogalmaz, de legalább két érem megszerzésében reménykedik. Ezeket Korpási Bálinttól és Szabó Lászlótól várja, de jó szereplésben bízik Veréb István és Ligeti Dániel, valamint a női válogatott esetében is.

Hétvégén ünnepelte 92. születésnapját Robert Mugabe, aki 1987 óta hazája elnöke, előtte pedig, Zimbabwe függetlenségének kivívása után egy ideig kormányfőként szolgált. Két olyan generáció nőtt fel tehát, amely csak őt láthatta a hatalomban. Ám a világ tíz legidősebb államfője mind elmúlt már nyolcvan éves. Akad közöttük, aki tényleges hatalommal rendelkezik, a többség azonban inkább ceremoniális feladatokat lát el.