Arsenal;Barcelona;Lionel Messi;Luis Suarez;

Neymar, Messi és Suarez ünnepel Fotó: Denis Doyle / Getty Images

- Sebezhető volt a Barca védelme, elmaradt a gólparádé

Továbbra is félelmetes sorozatot mondhat magáénak az FC Barcelona. Igaz, csalódniuk kellett mindazoknak, akik gólparádét vártak a katalánoktól, ezúttal ugyanis csak két találatra futotta a Neymar-Suárez-Messi trió erejéből a Las Palmas elleni szombati találkozón. Luis Suárez szerezte meg a vezetést a 6. percben, a hazaiak azonban meglepetésre már a 10. percben egyenlíteni tudtak Willian José jóvoltából. A 39. percben Messi átadását Neymar értékesítette.

Túlzás lenne azt állítani, hogy a Barca megszakadt volna a győzelemért, de a kötelezőt azért simán hozta, s most ez is bőven elég volt a hétközi Arsenal elleni Bajnokok Ligája elleni nyolcaddöntőre. Ez azt is jelenti, hogy Luis Enrique együttese már 32 tétmeccs óta nem talált legyőzőre. A Barca védelme sérülékenynek tűnt, ezen mindenképpen változtatnia kell Luis Enriquének az ágyúsok elleni találkozóig. Igaz, a katalánok trénere szombaton pihentette Busquetset és Rakiticet, ők azért sokkal többet tehetnek majd a jobb védekezésért.

Spanyol bajnokság, 25. forduló. Levante-Getafe 3-0, Las Palmas-Barcelona 1-2, Espanyol-Deportivo La Coruna 1-0, Betis-Sporting Gijon 1-1, Celta Vigo-Eibar 3-2, Rayo-Sevilla 2-2, Málaga-Real Madrid 1-1

Az élcsort. 1. Barcelona 63,  2. Real Madrid 54 (71-24), 3. Atlético Madrid 54 (35-11).

Kisebb, olcsóbb, jobban működő államot nem az Orbán-kormány ígért először a rendszerváltás óta. Ám a Fidesz kormányzásának eddigi hat éve alatt akkorára dagadt az államapparátus, hogy már önmagát bénítja meg. A minisztériumok kormany.hu-n közzétett szervezeti felépítéséből például kiderül, hogy csaknem ezernyi főosztályt működtetnek. Lázár János ugyan bejelentette a bürokrácia csökkentését, de nemcsak az kérdéses, hogy komolyak-e a kormány szándékai, hanem az is, hogy sikerrel járhat-e a Miniszterelnökséget vezető miniszter. A karcsúsítás önmagában még nem garantálja a hatékonyabb államigazgatást, s nem tudni, a piac fel tudja-e szívni a közszférából elbocsátottakat. Az egész koncepció mögött pedig nem a decentralizálás, hanem az orbáni központosított államfelfogás további erősítése sejlik fel.