"A kupa lebonyolítási rendje a rendező ország csapatának nagy előnyt biztosít, hiszen a pálya talaját, a labda típusát és a helyszínt is ő választhatja meg. Mi a salakos felületet preferáltuk, mivel a vendég csapat kimondottan kemény pályás versenyzőkkel rendelkezik – magyarázta Richter Attila, a Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) főtitkára. – Magyarországon nincsen olyan fedett, salakpályás létesítmény, ami alkalmas egy Davis-kupa rendezésre, így ideiglenes pályát kellett építeni. Az összes létesítménnyel egyeztettünk, mely alkalmas lenne erre, ám sajnos nagyon kevés ilyen csarnok van. Kiderült, hogy nagyon magas lett volna a bérleti díj, hiszen legalább három hétre kellett volna bérelni a létesítményt, valamint egyetlen csarnok sem volt szabad ilyen időtávra."
A verseny helyszínének felépítésével a bécsi ATP torna referenciájával rendelkező osztrák céget bízták meg a szervezők. Richter kiemelte, hogy a mobil létesítmény nagyjából felébe kerül annak, mint ami a bérleti díj lett volna, ha találnak csarnokot. A torna lebonyolítását teljes mértékben az MTSZ finanszírozza, a szövetség főtitkára szerint a szponzori-, a jegy-, és a páholybevételek, továbbá a saját források elegendőek lesznek. A szervezők 70 millió forintos bevétellel számolnak, és azzal, hogy elkel az értékesíthető 1200 jegy. Korábban a Népszabadság által megkérdezett szakemberek szerint a mobil létesítmény felállításának költségei jócskán meghaladhatják a százmillió forintot.
Richter a Népszavának arról számolt be, hogy az előkészületek nagyon jól haladnak, és nincsenek csúszásban. "A pálya építése rendben zajlik, gyakorlatilag kész, még száradnia kell. A lelátókat telepítik, a héten lesz meg a világítás és hangosítás kiépítése" – mesélte az MTSZ főtitkára.