Kérdésünkre, nem tart-e attól, hogy politikai okokból nem kap megrendeléseket, Závecz azt mondta: nincs rá ok, hogy ne kapjon, hiszen a pártpreferenciáknak nincs világnézetük, ő a dolgát végzi kutatóként. Készül a cég honlapja, amelyen reményei szerint a korábbi felméréseik is megtalálhatóak lesznek.
A ZRI februári felmérése szerint a rangsort a Fidesz vezeti a választókorú népesség 27 százalékának támogatásával. A Jobbik a második, az MSZP a harmadik, 14 illetve 10 százalékkal. A DK-nak 5, az LMP-nek 3 százalékos tábora van, a többi politikai erő közül csak az Együtt éri el az 1 százalékot. A lakosság nagyjából harmadának azonban nincsen kedvelt pártja.
A politikai aktivitás mértéke is alacsony, mindössze az emberek 39 százaléka menne el voksolni. Ezért a ZRI szerint a biztos pártválasztók körében mért adatok csupán tájékoztató jellegűek: a Fidesz ebben a körben 48, a Jobbik 17, az MSZP 15 százalékos. A DK-nak 9, az LMP-nek 4, az Együttnek pedig 2 százaléknyi támogatója van. Jelenleg a szavazásra jogosultak kétharmadának, nagyjából 5 millió 300 ezer főnek van kedvelt pártja. A Fidesz-tábor 2,2 milliós, a Jobbiknak nagyjából fele ennyi (1,1-1,2 millió) támogatója van. Az MSZP mögött 800 ezren sorakoznak fel, a DK-nak 400 ezer híve van, míg az LMP-nek körülbelül 250 ezer. A pártoktól távolságot tartók csoportjában 2,7 millió választó található.
A felmérés érdekessége, hívta fel a figyelmet Závecz, hogy annak ellenére, hogy a közszférában (főképpen az oktatási és egészségügyi szektorban) felerősödtek a kormánnyal szembeni kritikák s a közigazgatást érintő bürokráciacsökkentés is érzékeny téma, a Fidesz itt is jelentős előnnyel vezet. A közalkalmazottak, köztisztviselők 31 százaléka a Fideszt pártolja, a Jobbiknak 11, az MSZP-nek 6 százalékos itt a támogatottsága. Ugyanakkor a közszférában az átlagosnál nagyobb a bizonytalanság: 40 százalékuk távolságot tart a politikától, ami Závecz szerint az elmúlt fél év eredménye.