Bora Bora;Nyíri-Kovács Patrícia;Jánó Christopher;

- Bora Bora-ügy: elkezdődött a per

Hétfőn kezdte tárgyalni a Bora Borán rekedt magyar nő, Nyíri-Kovács Patrícia büntető ügyét a magyar bíróság, amelyen a francia apa nem jelent meg. A férj a vád szerint évekig nem engedte el a szigetről feleségét és kisfiát. Ügyvédje szerint most azért nem jelent meg a tárgyaláson mert, nem kapta meg az idézést.

Nyíri-Kovács Patrícia az RTL Híradójának elmondta: férje még 2011-ben elvette útlevelét, ezért ő és kisfia, Noah évekig nem tudtak Magyarországra jönni. Azt is állította, egy korábbi hazalátogatásukkor férje megerőszakolta. A férfi ellen ezért indult a büntetőper. Az apa ügyvédje úgy látja, a történetben sok az ellentmondás. Jánó Christopher szerint a feleség feljelentésében szó sincs a budapesti esetről. Az ügyvéd azt sem érti, ha már itthon töltöttek több hetet, mégis miért mentek vissza, miért nem maradtak itthon és tett a nő akkor feljelentést a férj ellen.

A francia-polinéz bíróság 2015 nyarán az anyának ítélte a gyermek felügyeleti jogát, az ítélet ellenére a férj engedély nélkül magával vitte a 7 éves kisfiút. Közben a helyi bíróság megváltoztatta döntését, és az apa felügyeletére bízta a gyermeket. A kisfiú nagyapja tavaly 21 napig éhség sztrájkolt a budapesti Francia Nagykövetség előtt, hogy felhívja a hatóságok és a közvélemény figyelmét lánya és unokája történetére.

Franciaország és Törökország is azzal vádolta Oroszországot, hogy háborús bűnöket követett el Szíriában. Az orosz légierőt teszik felelőssé több kórház és iskola elleni légicsapásokért. Több mint ötven polgári személy veszítette életét a hétfői légicsapásokban, több tucatnyian megsebesültek. Négy kórházba és egy iskolába csapódott rakéta a lázadók ellenőrzése alatt álló észak-szíriai területen. Az ENSZ hangsúlyozta, ha szándékosan vettek célba egészségügyi és oktatási intézményeket, ez háborús bűncselekménynek minősül.