Jávor Benedek;Paks II.;paksi bővítés;

Forrás: Facebook

- Jávor üresen kapta vissza paksi jegyzeteit Lázáréktól

Mikor Jávor Benedek, a Párbeszéd Magyarország európai parlamenti képviselője tavaly júliusban megnézte a paksi bővítés 2014 decemberében megkötött megvalósítási szerződéseit, az akkor készült jegyzeteiből a Miniszterelnökség a szerződések címein túl csak egyetlen mondatot hagyott megjelentetni. A Párbeszéd Magyarország EP-képviselője szerint most ezt is sikerült felülmúlnia a Miniszterelnökségnek, ugyanis a Paks II.-vel kapcsolatos jegyzeteit most úgy kapta vissza, hogy egy mondatot sem hagytak meg, mindent kitöröltek.

Jávor a Facebook-oldalán számolt be a Miniszterelnökség újabb akciójáról, miután a Párbeszéd Magyarország kiadványban foglalta össze a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos kritikáit. Az EP-képviselő gratulált is a Miniszterelnökségnek, hogy sikerült felülmúlnia önmagát:

„A napokban kaptam kézhez az előző betekintésemkor készült jegyzeteim gondosan áttanulmányozott, minősített és szelektált eredményét. És ezeknek a nagyszerű fiúknak sikerült, amiben a sportrajongók is csak titkon mertek reménykedni: felülmúlták önmagukat, és örökös csúcsot állítottak be! A jegyzetpapírjaim másolatát úgy kaptam kézhez, hogy azokon egyetlen mondat sem maradt! Mindent kitöröltek!" - írta Jávor közösségi oldalán.

Jávor Benedek, a párt EP-képviselője az MTI-nek azt mondta, hogy a kormánykommunikáció szándékosan zűrzavart kelt a bővítés körül, a PM célja ezért az, hogy rendet tegyen, és világos, egyértelmű tájékoztatás adjon a beruházásról. Kiemelte: az új paksi reaktorok építéséről szóló szerződést nemcsak politikai értelemben tartják elfogadhatatlannak, hanem a magyar és az európai uniós jog szempontjából is.

Az elavult és veszteségesen fenntartható beruházás több évtizedes eladósodásba kergeti a magyar háztartásokat - fogalmazott Jávor Benedek, aki szerint a kormány orosz függőségbe taszítja Magyarországot, ahelyett, hogy a modern és fenntartható európai energiarendszerhez csatlakoztatná. Jávor Benedek közölte: a bővítésnek a környezetvédelmi engedélyt sem lenne szabad megkapnia, mivel az új reaktorok komoly hőterhelést jelentenek a Dunának, és tönkreteszik a folyó élővilágát.  A kiadványt a Zöld Műhely Alapítvánnyal közösen, az Európai Parlament zöldpárti frakciójának támogatásával készítették el. 

A 2017-es, Budapesten megrendezendő vizes világbajnoksághoz kapcsolódó egyes fejlesztések megvalósításáról is határozhat a Fővárosi Közgyűlés jövő szerdán.