Hóman-szobor;

- Nem kérünk a neonácikból! Nem akarunk Hóman-szobrot Vácott!

Az MSZP Pest megyei szervezete határozottan tiltakozik az ellen, hogy Hóman Bálintnak szobrot állítsanak Vácott! Felszólítjuk a város polgármesterét, hogy akadályozza meg a szoborállítást, és intézkedjen, hogy a városban semmi se legyen elnevezve Hómanról! - írja közleményében Trenka István, Pest megyei elnök.

Tesszük ezt azért, mert a székesfehérvári Hóman Bálint Alapítvány Vácnak akarja adni azt a szobrot, amelynek felállítása hatalmas felháborodást váltott ki itthon és külföldön egyaránt. A váci Fidesz-KDNP városvezetés most azt fontolgatja, hogy vagy közterületen, vagy magánterületen helyezné el a nyilas képviselő szobrát.

Az MSZP Pest megyei szervezete a leghatározottabban elítéli, hogy Hóman Bálintnak Magyarországon bárhol is szobrot emeljenek, vagy róla bármit elnevezzenek. Hóman a Horthy-korszak vallás- és közoktatásügyi minisztereként tevékenyen részt vett a zsidótörvények kidolgozásában, és azokat meg is szavazta. Magyarország 1944-es náci megszállása után a Szálasi-féle nyilas parlament képviselője lett, és az is maradt a II. világháború végéig.

Minden olyan törekvés, amely egy ilyen embert akar elismertetni, sérti azok emlékét, akik a II. világháború előtt vagy alatt vallásuk, etnikai hovatartozásuk miatt áldozattá váltak. Hóman Bálint emlékének ápolása az újjáéledő nácizmus és antiszemitizmus szégyenteljes példája.

Kérünk minden jóérzésű demokratát, hogy csatlakozzon tiltakozásunkhoz!

A fővárosi közgyűlés mindenféle hatástanulmány és a XXI. kerületi lakosság megkérdezése nélkül akarja megszüntetni a csepeli hévet. Borbély Lénárd csepeli polgármester a közgyűlésben előbb kiállt a hév villamosra cserélése mellett, majd kiderült: fogalma sincs róla, elbírná-e az utasforgalmat a hév helyére tervezett villamos. Ma lehetősége lesz kiállni a csepeliek elé és elmagyarázni, mit miért tesz - írja közleményében Takács Mónika, csepeli önkormányzati képviselő és Szaniszló Sándor, fővárosi önkormányzati képviselő.