Szerda este 8 órakor 346 centiméteren állt a folyó vízszintje, a vízállás csütörtök 9 órára 357 centiméterre nőtt. Az önkormányzat már korábban előkészítette a melegedőhelyet. Egyelőre egy lakó döntött úgy, hogy elhagyja a házát, ő rokonaihoz költözött. A faluban nyolc ingatlan van veszélyben, az épületeket már 1800 homokzsákkal vették körül; a településen a salgótarjáni katasztrófavédelem és három mentőcsoport munkatársai dolgoznak a védekezésben. Az Ipoly vízszintje szerda reggel még 112 centiméteren állt Ipolytarnócnál. Az időjárási előrejelzés szerint nagy mennyiségű csapadék várható Nógrád megyében, az Ipoly vízszintje a folyó szlovák szakaszán is emelkedik.
A Sajó áradása miatt lezárták több út egy-egy szakaszát Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. Vízátfolyás miatt járhatatlan a Putnok-Borsodbóta összekötőút, a tardonai bekötőút egy három kilométer hosszúságú szakasza, valamint a Dédestapolcsány és Tardona közötti út. A folyó tetőzött csütörtök délelőtt, a jelenlegi árhullám várhatóan le tud vonulni az elkövetkező néhány napban.
A jelentősebb mennyiségű csapadék és az ezzel párosuló hóolvadás következtében a Dunán számottevő árhullám vonul le - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) szerda reggel. Hétvégén a Duna alpesi vízgyűjtőin nagy mennyiségű csapadék - a legmagasabb területeket kivéve eső - hullott. A Felső-Duna, az Inn és a Traun-Enns vízgyűjtőkön területi átlagban 25-40 milliméter, máshol 10-15 milliméternél kevesebb csapadék hullott. Az árhullám tetőzése Esztergomnál tart.