Az online és írott formában gyűjtendő aláírások célja, hogy kellő társadalmi támogatottság esetén a kormány az egészségügyet is nemzeti ügynek tekintse, és emelje az egészségügyre fordított költségvetési forrást.
Az idén január közepén életre hívott szakszervezet az Egyetért-e Ön azzal, hogy a minőségi betegellátás, a betegbiztonság kialakítása és a korrupció nélküli egészségügy megteremtése érdekében a mindenkori magyar kormány Nemzeti Ügyként kezelje az egészségügyet, és ennek részeként az egészségügyre fordított közkiadásokat a bruttó hazai termék (GDP) minimum 2 százalékával emelje 3 éven belül? kérdéssel fordul a közvélemény felé. A kérdés engedélyeztetése jelenleg folyamatban van a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál.
A közlemény kiemeli, hogy a ReSzaSz prioritásként kezeli az élhető, fenntartható és a betegbiztonságot garantálni tudó egészségügy megteremtéséhez szükséges finanszírozási feltételek megvitatását.
Magyarország a bruttó hazai termékhez (GDP-hez) viszonyítva csak igen kis összeget, körülbelül a GDP 4 százalékának megfelelő összeget fordít az államilag finanszírozott egészségügyi kiadásokra, messze elmaradva ezzel nemcsak az Európai Unió, hanem még a közép-európai régió hozzánk hasonló országainak, a visegrádi 4-ek átlagától is, amely nagyjából 6,5 százalék.
Mint írják, ez a különbség nagy részben magyarázza az ország romló egészségügyi helyzetét, melyben mindennapi gondot jelent a biztonságos betegellátás megteremtése és az egészségügyben dolgozók itthon tartása.