- Milyen út vezette a színházhoz?
- Gimnazistaként kezdtem diákszínjátszózni, később két évet töltöttem a Keleti István Művészeti Intézet Bárka osztályában. Abban az időben csatlakoztam a győri FAQ független színházi társulathoz. Már budapesti lakosként segéd-színész képesítést szereztem, egy kereskedelmi csatorna sorozatában szerepet is kaptam. Egyre mélyebben érdekel a színház, ezért drámapedagógiával kezdtem foglalkozni,
- Hogyan működik az FAQ Színház?
- A társulat magját egy összetartó győri színjátszó műhely ex-tagjai alkotják. A társulatot Tárnoki Márk hívta életre és vele együtt hat tagból áll. A barátság és az alkotás öröme fog minket össze és az igény, hogy friss és egyedi színházi hangot alakítsunk ki. Meghatározó fordulatot hozott az életünkbe, hogy 2012-ben találkoztunk Gáspár Annával, neki köszönhetően a MANNA Produkció biztos hátteret teremt a színházi terveinkhez.
- A MU Színházzal hogyan alakult ki a kapcsolatuk?
- Erős Balázs, a MU Színház vezetője hívta meg a csapat Dominó című előadását, amelyet Tárnok Márk rendezett. A következő évben a Leonce és Lénával léptünk fel, tavaly pedig A mulandó című játékkal. Ennek érdekessége, hogy saját szövegekből és improvizációkból állítottuk össze Varga Zsófia dramaturg segítségével. A MU mellett a Kerekasztal Színházi Nevelési Társulattal is dolgozunk drámapedagógia előadásokon. Így született a Gáton és a Mezsgye című ifjúsági előadás, általános iskolásoknak és a Papucsszaggató Királykisasszonyok az óvodásoknak. Színjátszó műhelyt indítottunk FAQ-játszQtér néven: olyan fiataloknak akarunk lehetőséget adni a színjátszásra, akik vidékről költöztek Budapestre és még nem találják a helyüket. Emellett a kísérletezni vágyóknak is lehetőséget kínálunk, hogy kipróbálhassák magukat. Így született meg a Géphamlet című előadásunk és az Othello kísérleti lakásszínházi projektünk.
- Függetlenként hogyan tudnak talpon maradni?
- Az otthonunk a MANNA irodája. Amikor 2012-ben a MU Színház befogadott minket, a MANNA-nak köszönhetően megteremtődött működésünk jogi- és anyagi háttere is. A mai napig segítenek minket és egyengetik utunkat
- Hogyan lesz színpadi mű Gerald Durrell A hahagájából?
-Nem tértünk el a regény cselekményétől, de egyszerűsítenünk kellett. A kihagyott szereplőkért fáj a szívünk, mert sokunkat épp a jellemkomikum fogott meg a könyvben. Azon túl, hogy nagyon viccesek a szereplők, sok hasonlóságot fedeztünk fel a mi életünkre vonatkozóan. A mi korosztályunk gyakran céltalan, keresi a helyét, nem mer döntéseket hozni, vagy fél a változásoktól. Ebben a történetben a szigetlakók szinte az egész világgal szembeszállnak, mert más emberek sorsa is tőlük függ. A regény szövegeit saját ötletekkel dúsítottuk és néhány helyen teljesen új szövegeket is beillesztettünk. Szeretnénk olyan előadást létrehozni, amely inkább kérdéseket tesz fel, vagy többrétegű megoldásokat kínál.
- Milyen közönségnek szánják A hahagájt?
- Minden korosztályt szeretnénk megszólítani, még ha nem is tudunk kiszakadni a saját nemzedékünket foglalkoztató problémák világából. Olyan előadással készülünk, amely mulatságos, és mindenki megtalálja hozzá a személyes kapcsolódását. A groteszk és az irónia kedvelőinek mindenképpen ajánljuk A hahagájt, és természetesen azoknak, akik szeretnek ismeretlen vizekre evezni. Ebben igyekszik társuk lenni velem együtt a szereplőgárda: Horváth Fruzsina, Orbán Borbála, Tóvaj Ágnes, Baradlay Viktor, Boros Ádám és Rábavölgyi Tamás.