Dróth Zoltán;magyar futsal-válogatott;Siro Rivera;

Illusztráció: Thinkstock

- Vereség a nyitányon

A magyar futsal-válogatott 5-2-es vereséget szenvedett a világranglista-vezető spanyol csapattól a belgrádi Európa-bajnokság csoportküzdelmeinek keddi nyitófordulójában.

Jól kezdett a magyar csapat, biztosan tartotta a labdát a spanyolokkal szemben. A félidő közepén aztán a hispánok egy szerencsés öngóllal megszerezték vezetést. Innentől kezdve az ibériaiak átvették az irányítást, de a magyar csapat bírta a nyomást. A vb-ezüstérmes öt perccel a félidő vége előtt növelte előnyét, majd közvetlenül a szünetet megelőzően Miguelin Tóth Gyula kapus hibáját kihasználva 3-0-ra módosította az eredményt. Nem sokkal a fordulást követően megszületett az Eb első magyar gólja: a végig kitűnően futballozó Dróth Zoltán talált be szabadrúgásból. A spanyolok ettől azonban nem törtek meg, és visszaállították a különbséget. Ugyan a hajrában a spanyolok már 5-1-re vezettek, a magyarok vészkapussal támadtak, Dróth második találatával pedig szépítettek (5-2).

„Néhány hónappal ezelőtt 5-0-ra kaptunk ki a spanyoloktól, most bizonyítottuk, hogy sokat fejlődtünk ahhoz a mérkőzéshez képest – mondta a szövetség honlapján Siro Rivera, a magyarok kapitánya. – Persze, még mindig van miben javulnunk, elsősorban védekezésben kellene előrelépnünk. A világ legjobbjai ellen játszottunk egy jó meccset, náluk gyorsabban senki sem játssza ma ezt a játékot, erre a teljesítményre építhetünk az Ukrajna ellen. Nagyon tetszett játékosaim hite, önbizalma, mert bár voltak nehézségeink, egy pillanatig sem adtuk fel a harcot.” A magyar válogatott ma 21.00 órától Ukrajnával csap össze. A találkozót élőben közvetíti az M4 és az Eurosport2 csatornája.

Időről időre felmerül a kérdés: vajon a trafikmutyit követi a szeszmutyi? A híreket egyelőre folyamatosan cáfolják a kormánypárti politikusok, ám apró jelek mégis a nemzeti italboltok előkészületeire utalnak. Ha az elképzelés megvalósul, a sör és bor kivételével minden alkoholos ital kiköltözne a vegyesboltokból. Ez vélhetően megint a tűzközelben lévőknek lenne jövedelmező üzlet, ám a fogyasztóknak jóval mélyebben kellene a zsebükbe nyúlniuk ha italozásra adják a fejüket.