A klub célja, hogy fórumot teremtsen az Egyesült Királyságban élő és dolgozó magyar tudósoknak tudományos munkájuk bemutatására és a kapcsolatépítésre.
A késő estébe nyúló tudományos szimpóziumon előadást tartott Korbonits Márta, a londoni Queen Mary University endokrinológus professzora, Bátonyi Gábor, a Bradfordi Egyetem történésze és Csányi Gábor, a Cambridge-i Egyetem mérnöktudományi tanszékének előadója.
Prőhle Gergely nemzetközi és európai uniós ügyekért felelős helyettes államtitkár, a londoni tudósklub megalakításának egyik kezdeményezője a rendezvényen elmondta: Magyarország számára igen fontos a külföldön dolgozó magyar tudósok hálózatának kiépítése és fenntartása. Ezzel összefüggésben hangsúlyozta: a londoni az ötödik ilyen jellegű tudósklub, mivel hasonló szerveződések működnek már Los Angelesben, New Yorkban, Berlinben és Brüsszelben.
A helyettes államtitkár elmondta azt is, hogy a magyar kormány ösztöndíjrendszert alakított ki a külföldön dolgozó tudósok és magyarországi diákok, valamint külföldi diákok és magyarországi tudósok kapcsolatfelvételének segítésére. A cél a magyar felsőoktatás nemzetköziesítése, és ebben a kormány a lehetőségteremtő szerepét tölti be, egyebek mellett a Campus Mundi támogatási rendszerrel - hangsúlyozta a londoni rendezvényen Prőhle Gergely.