A cég keddi közleménye szerint a lezárt tranzakciók volumene négy éve folyamatosan emelkedik, ezen belül a nettó kereslet aránya is, amely 2015-ben elérte a 63 százalékot, és a szintén kiemelkedő éves nettó felszívással együtt 12,1 százalékra nyomta le az átlagos üresedést. (A nettó piaci felszívás az új irodaterületek iránti keresletet méri.)
Salamon Adorján, az Eston vezérigazgatója szerint a keresleti erősödés végre valódi motivációt jelenthet több irodafejlesztőnek, így új irodakoncepciók születhetnek, illetve leporolhatnak korábban félretett terveket. A tulajdonos-cégvezető szerint erre nem csak a piac "vérfrissítése" miatt van szükség, hanem további lökést adhat a 2015-ben szintén igen eredményes - korábban évekig negligált - ingatlanbefektetési szektornak is.
Pál Tamás, az Eston irodabérbeadási divíziójának vezetője szerint a minőségi irodaterületekre mutatkozó igény megugrása miatt számos esetben kiéleződött a verseny, több esetben is párhuzamosan "licitáltak" a kiszemelt irodaterületre.
Az új irodaház-kínálat szűkössége miatt a bérbeadók sok esetben már foglalt területek felszabadításával tudtak csak nagyobb összefüggő területet ajánlani az új bérlőknek (meglévő, kisebb bérlők áthelyezésével, illetve a bérlő futamidő előtti kiköltözésének motiválásával), amire korábban ritkán volt példa. Salamon Adorján úgy véli, a keresleti felfutás idén is folytatódni fog.
A bérleti ügyletek száma és volumene - a piaci trenddel párhuzamosan - az Estonnál is jelentősen bővült, piaci részesedése 2015-ben 17 százalékra emelkedett - közölte a társaság.