A balkáni ország lényegében eladta a svájci-egyiptomi Orascom cégnek az építményt, amely 15 millió eurót szánna fejlesztésére, s ennyiből alakítaná át luxusszállodává. Olivera Brajovic, a turizmusfejlesztésért felelős hivatal vezetője az AFP-nek elmondta, két lehetőségük van. Vagy hagyják, hogy az egész sziget az enyészetté váljon, vagy lehetővé teszik a teljes renoválást, illetve azt, hogy külföldiek is látogassák majd.
Az itt meghaltak leszármazottjai azonban ízléstelennek tartják a kormány döntését. Az ellenkampány képviselője, Olivera Doklestic szerint a szállodaépítésről szóló tervek csak azt jelzik, hogy a kabinet mennyire nem veszi tekintetbe az ország történelmét. Az 54 éves asszony nagyapját, apját és nagybátyját is letartóztatták Mamulán. Mint mondta, nem ellenzi, hogy az erődöt megnyissák az érdeklődők előtt, de nem szórakozóhelyként kellene működnie, hanem múzeumként, ahol a turisták megismerkedhetnének a sötét múlttal is.
Mamulában a veteránok szövetsége szerint körülbelül kétszáz személyt tartottak fogva, közülük 80-at kivégeztek, mintegy félszázan pedig az éhínség következtében haltak meg. A mamulai erődben a Tito-érában az ellenzékieket tartottak fogva. Nem ez az egyetlen gigantikus beruházás a Kotori-öbölben: igazi kaszinóváros épül Porto Montenegróban, amely Monte Carlo versenytársa lenne.