Az idei találkozó fő témája a negyedik ipari forradalom kihívásaival való szembenézés. Az előadásokon, kerekasztal-beszélgetéseken egy új pénzügyi válság elkerüléséről, a tiszta energiában rejlő üzleti lehetőségekről, az Ebola-elleni küzdelemről, a migrációs válságról egyaránt szó esik majd.
Az 1560 méter magasan fekvő svájci síparadicsomban rendkívüli biztonsági intézkedések közepette rendezik meg a gazdagok és befolyásosok hagyományos találkozóját. Barack Obama idén sem utazik Davosba, alelnöke, Joe Biden a rák elleni küzdelemhez keres támogatókat a kötetlen alpesi tanácskozáson. Ott lesz Joe Kerry külügyminiszter, Loretta Lynch igazságügyi és Penny Pritzker kereskedelmi tárcavezető.
Németországot idén az államfő, Joachim Gauck képviseli. Részt vesz a fórumon David Cameron brit kormányfő, s újoncként Justin Trudeau kanadai miniszterelnök. Tizenkét EU-biztos is jelen lesz. Mauricio Macri, az új argentin elnök annak ellenére is elutazik Svájcba, hogy nemrégiben bordáját törte. Vlagyimir Putyin orosz elnök távol marad, hírek szerint ott lesz viszont a müncheni biztonságpolitikai seregszemlén. Az ENSZ főtitkára, Ban Ki Mun is Davosba látogat. Magyar politikus neve idén sincs a listán.
Mario Draghi, az Európai Központi Bank elnöke, Christine Lagarde, a Nemzetközi Valutaalap főigazgatója mellett elmaradhatatlan vendég Davosban Bill és Melinda Gates, s ott lesz a Microsoft jelenlegi cégvezetője, Satya Nadella is. A Google-t Eric Schmidt képviseli, s a Facebookot Sheryl Sandberg. A világsztárok közül Kevin Spacey és az Oscar-várományos Leonardo di Caprio fogadta el a főszervező, Klaus Schwab meghívását. A U2 főnöke, Bono is rutinos résztvevő, idén a világhírű csellista, Yo-Yo Ma is előadást tart.
A davosi fórumra borsos a belépő, 20 ezer dollárba kerül egy főnek a részvétel, a közepes hotelszoba 600 dollár egy éjszakára a CNN szerint.