A tárgyalás egyik legérdekesebb és leglényesebb pontja az volt, hogy a főváros nevében eljáró ügyvédek nem tudták megmondani, hogy milyen jogszabályt sértett meg a Mahir Cityposter. Erre plusz határidőt kértek, és meg is kapták a bíróságtól. Magyar György szerint a főváros több éve fennálló okokra hivatkozva tartja jogellenesnek az oszlopok kihelyezését. Ez szerinte rosszhiszemű joggyakorlást takar, hiszen ezeket a kifogásokat nem jelezték korábban.
Magyar kitért arra, hogy oszloponként 50–500 ezer forint káruk is keletkezhetett a szakszerűtlen bontásból, roncsolásból fakadóan. Szerinte január 9-ig a Mahir Cityposter Kft.-nek az elbontott 120 oszloppal számolva 60–600 millió forint közötti kára keletkezhetett. Jelezte továbbá, hogy a lapunk által is közreadott drónfelvétel szerint szakszerűtlenül is tárolják az elbontott oszlopokat: a szabad ég alatt, a hóban, ami korróziót okoz, ráadásul fektetve, ami miatt deformálódnak.
Magyar György úgy számolt, hogy ha továbbra sem tiltják el a fővárost az oszlopbontástól, és tényleg felbontják a 2031-ig szóló szerződést, akkor a szerződésből hátralévő 15 évben a Mahir Cityposter Kft. 5,5–17 milliárd forint bevételtől esik el.
A főváros ügyvédje minderre reagálva jelezte: a bontást szakszerűen végzik, anélkül, hogy az oszlopok megsérülnének - ennek bizonyítására fényképeket és a bontó cég nyilatkozatát is csatolta az ügyvéd.