Mit is tudhatunk a szlovének 23 éves tehetségéről? Népes családból származik, két öccse és két húga van. Mindig is érdekelte a gazdaság, a főiskolán is ezt a szakot választotta. Már egészen fiatalon próbálkozott síugrással, a Prevc család kranji házától szinte méterekre lévő a bregarcai mini-sísáncról saját szórakoztatására „ugrált” le. 2002-ben aztán apja beíratta a Triglav Kranj egyesületéhez.
Első profiversenyén 2009-ben vett részt, a norvégiai Lillehammerben. Itt még ugyan csak 35. lett összetettben, de a 2010-ben, vancouveri téli olimpián máris hetedik lett normálsáncon, 16. pedig nagysáncon. Ekkor még alig múlt el 18 éves. 2011-ben aztán harmadik helyen végzett az oslói északisí-világbajnokságon csapatban. Ugyanebben az évben első ízben sikerült a dobogóra állnia világkupa versenyen: hazai közönség előtt, Planicán sikerült elérnie ezt a bravúrt, méghozzá csapatban.
2012-ben szerezte meg első világkupa győzelmét, szintén csapatban, Oberstdorfban. 225,5 méterre repült sírepülősáncon, ami csúcsbeállítás volt ezen a pályán (óriássáncot ugrani a világnak csak néhány pályáján lehetséges). Hiába azonban a remek teljesítmény, rosszul érkezett a földre, s vállsérülést szenvedett, így ki kellett hagynia a szezon további részét. 2013-ban csapatban három világkupa győzemet ünnepelhetett Zakopanéban, Willingenben és Planicában. 2013-ban második lett a Val di Fiemmében megrendezett északisí vb-n sírepülő sáncon. Első egyéni győzelmét világkupán 2014-ben aratta Kulmban, majd majd Harrachovban megnyerte az sírepülő vb-t két nagy riválisa, Freund, és a lengyel Kamil Stoch előtt. Pályafutására azonban mostani négysánc-győzelmével tette fel a koronát. A négy viadalon végig rendkívül kiegyensúlyozottan szerepelt, ami azért is nagy szó, mert a síugrásban közismert: szinte lehetetlen biztos esélyekről beszélni, hiszen az időjárás sokszor megtréfálta már a mezőnyt. Prevc akkora tehetség, hogy még hosszú évekig a síugrás trónján maradhat.