Ahogy a Népszava is beszámolt róla, újakkal pótolta tegnap a Mahir Cityposter Kft. azokat a hirdetőoszlopokat, amelyeket a főváros szombaton távolított el. A cégnek szerződéses kötelezettségei vannak a hirdetőikkel szemben, amelyeket teljesíteni kell, de ha nincs oszlop, nincs hirdetés. A kárenyhítési kötelezettségük miatt kell ezeket visszaállítani, a többletköltségeket pedig a fővárosra terhelik - mondta lapunknak Magyar György. A Mahir Cityposter jogi képviselője szerint a Simicska Lajos érdekeltségében álló céget senki nem értesítette arról, hogy az év első napjaiban elkezdik lebontani az oszlopokat, ahogy arról sem tudtak, hogy a bíróság az ideiglenes intézkedés iránti kérelmüket még decemberben elutasította.
"Olyan ez, mint a Tanú című filmben, előbb van ítélet, mint tanúvallomás" - fogalmazott a cég jogi képviselője. A bíróság ugyanis állítólag azért utasította el a Mahir kérését arra vonatkozóan, hogy tiltsák el a fővárost a közgyűlés döntésének végrehajtásától, mert véleménye szerint a bontással a céget nem éri anyagi kár. Magyar viszont ennek az ellenkezőjét állítja, amit be is akar bizonyítani. Ma 600 millió forintos igényt jelent be a fővárosnak, illetve a cég nevében azt is kéri, hogy a bíróság tiltsa el a károkozót a veszélyeztető magatartástól és adjon megfelelő biztosítékot a kárra.
Továbbá oszloponként egy-egy birtokháborítás miatti kártérítési pert is kezdeményeztek, és mivel a Mahir Cityposter Kft 50 százalékban német tulajdonú, ezért a strasbourgi bírósághoz is fordulnak az uniós normák megsértése miatt.
Korábban Magyar úgy fogalmazott lapunknak: nem utcai utóvéd harcok révén kell rendezni a dolgot, hanem jogi úton. "Vegyük le erről az ügyről a politikát és a személyes ellentéteket" - fogalmazott, hozzátéve, meg kellene vizsgálni, hogyan alakulhatott ki az az anarchikus állapot, amiben bírói végzés nélkül, önkényesen hajtanak végre egy határozatot. Ezt önbíráskodásnak, rongálásnak hívják, ezért a Mahir három büntetőfeljelentést is tett: lopás, rongálás, és - amennyiben fellelhető a vagyoni igény - önbíráskodás gyanúja miatt.
Megírtuk: szeptember 30-án kezdődött az oszlopháború. A fővárosi közgyűlés akkor döntött arról, hogy szerződést bontanak a több mint 700 budapesti hirdetőoszlopot üzemeltető Mahir Cityposter Kft.-vel. A szerződést október 31-ével mondták fel, egyben felszólították a céget, hogy a rendkívüli felmondást tartalmazó értesítésben megjelölt időponttól számított hatvan napon belül távolítsa el a szerződés keretében telepített hirdetőoszlopokat.