egészségügy;Szent Imre Kórház;röntgen;

Illusztráció: Thinkstock

- Lecserélték a röntgenkészülékeket a Szent Imrében

Befejeződött a budapesti Szent Imre Egyetemi Oktatókórház röntgeneszköz-állományának korszerűsítése, az eddig használt, tízévesnél idősebb eszközök helyett energiatakarékosabb gépeket szereztek be - közölte az intézmény szerdán.

A projekt keretében két-két mobilröntgent és digitális mammográfiás készüléket, valamint egy-egy felvételező-átvilágító röntgent, "C" íves átvilágítót és sebészeti képerősítőt vásárolt a kórház. A digitális gépek beszerzésével a közlemény szerint javul és gyorsul a betegellátás, megoldottá válik az elektronikus leletarchiválás, bővül a kapacitás, csökkenthető az egy vizsgálatra jutó energiafogyasztás, valamint a káros, üvegházhatású gázok kibocsátása. A beruházáshoz a kórház 864 millió forint uniós támogatás kapott.

Korábban arról számoltunk be, hogy egy orvoscsoport foglalta össze nyílt levelében a magyar egészségügy problémáit. Az 1001 orvos hálapénz nélkül Facebook-csoport orvosai azután szólaltak meg, miután  a Szent Imre és a Szent István kórház felmondásos esetei mellett a veszprémi Csolnoky Ferenc kórházban is felmondott 16 orvos.

Azt írták: az omladozó és penészes falak és az ehetetlen étel csak díszlet. Fontosabb probléma, hogy egy orvos például hiába ismer fel egy súlyos rákos megbetegedést, a CT- és MR-készülékek hiánya miatt nem lehet érdemi kezelést folytatni, ennek következtében Magyarországon van a legnagyobb esélye a rákkal diagnosztizált betegeknek a halálozásra az OECD országai között. Csak reménykedni tudunk abban, hogy a most kapott készülékek segítenek a rémisztő statisztikák javításában.

A kormány 300 millió forint támogatásban részesítette Harkányt, a forrást turisztikai célú fejlesztésekre fordítják majd - közölte Tiffán Zsolt (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő szerdán a baranyai fürdővárosban, sajtótájékoztatón.