;

Phil Taylor;Professional Darts Corporation;Kevin Painter;

- Taylor végül feltámadt

Önmagához képest jócskán alul teljesített, de végül bejutott a Professional Darts Corporation (PDC) világbajnokság harmadik körébe a világranglista harmadik helyén álló Phil Taylor. A sportág élő legendájáról köztudott, hogy nem szeret késő este játszani, és ez meg is látszott hétfő esti teljesítményén: a mérkőzésen az angol Kevin Painter meg is nyerte az első szettet, míg a 14 szeres világbajnok nyilankénti átlaga jóval 90 pont alatt volt, és döntő helyzetben elhibázta dobásait.

Ám a második szett végére Taylor magára talált, és kiegyenlített, majd a harmadik játszmát is behúzta – ehhez kellett Painter balszerencséje is, döntő helyzetben többször hibázott, mint skót ellenfele. Az 55 éves rekordbajnok végül a negyedik szettre talált magára: átlaga ebben a játszmában már 111 pontra emelkedett nyilanként, emellett Taylor dobott egy 170 pontos kiszállót is és ellentmondást nem tűrően húzta be a kört. A tavalyi döntős az ötödik szettet is megnyerte, és 4-1-el búcsúztatta a korábban kőművesként dolgozó Paintert. Egyébként ez volt a két dartsozó harminckettedik összecsapása, Painter mindössze egyszer tudott nyerni. A legjobb 16 között Taylor az angol Mervyn Kinggel vagy a holland Jelle Klaasennel találkozik.

Az est másik meccsén az extravagáns öltözeteiről híres Peter Wright esélyt sem hagyott az utolsó belgaként versenyben maradt Ronny Huybrechts-nek. A világranglista negyedik helyén álló angol csupán egy játékot veszített, majd 11-et megnyert és simán, 4-0-al küldte haza a belgát. Hasonlóan alakult Adrian Lewis meccse is, ellenfele, a szintén angol Andrew Gilding csupán négyszer dobhatott kiszállóra, és két játékot nyert meg.

PDC Darts Világbajnokság. Eredmények. Adrian Lewis (angol, 5.)–Andrew Gilding (angol, 28.) 4:0, Peter Wright (skót, 4.)–Ronny Huybrechts (belga) 4:0, Phil Taylor (angol, 3.)–Kevin Painter (angol, 30.) 4:1, Alan Norris (angol)–Joe Murnan (angol) 4:1, Terry Jenkins (angol, 11.)–Mark Webster (walesi, 22.) 0:4, David Pallett (angol)–Mensur Suljovic (osztrák, 21.) 3:4, Mervyn King (angol, 14.)–Jelle Klaasen (holland, 19.) 2:4, Michael Smith (angol, 8.)–Benito van de Pas (holland, 24.) 4:0, James Wade (angol, 7.)–Jamie Caven (angol, 23.) 4:1.

Elérkeztünk a 2015-ös év végéhez, s hagyományainknak megfelelően megint felidézzük az év legérdekesebb sporteseményeit, külön kiemelve a magyar sportolók teljesítményét. Akadtak szép pillanataink, de olyanok is, amelyekre talán nem emlékezünk vissza szívesen. Július a vívóinkról szólt. Imre Géza aranyérmet szerzett párbajtőrben, miután a döntőben legyőzte a világranglistán éllovas Gautler Grumier-t a moszkvai vívó-világbajnokságon.